Wpis z mikrobloga

Pan Radny @MikolajSobczak1985 jak wszyscy wiemy kandyduje. Rozwiesza plakaty, wkleja gdzie się da swoje zdjęcia, wykupuje reklamy na instagramie, itd. Teraz przyjrzyjmy się jak podchodzi do wyborów w kwestii merytorycznej, czyli wydawałoby się najważniejszej.
Na portalu Stara Oliwa pojawiły się odpowiedzi kandydatów na pytania dotyczące dzielnicy. Na początek odpowiedzi Pana Radnego: http://www.staraoliwa.pl/aktualnosci/item/4211-mikolaj-sobczak-oliwski-kwestionariusz-wyborczy.html

Teraz przyjrzyjmy się na szybko odpowiedziom pięciu losowych innych kandydatów:

1. Oskar Kruszyński
2. Sława Rafalak
3. Jan Faściszewski
4. Cezary Kamiński
5. Aniela Zienkiewicz

Widać różnice? Widać. Wszyscy kandydaci starali się w miarę obszernie odpowiedzieć na zadane pytania, uzasadnić jakoś swoje wybory. Jedynie Pan Radny postanowił podejść do tematu na pełnej wyjebce i olać odpowiedzi jak tylko się dało, często odpowiadając tak, aby wcale nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że wyborcy będą potrafili wyciągnąć wnioski z takiego podejścia do nich i będą widzieć komu na nich zależy, a komu widocznie zależy tylko na stołku.

#gdansk #oliwa #radadzielnicyoliwa
  • 25
@cruelfriend: Może jest jak z Kwachem? "Więc mam wyższe wykształcenie, chociaż studiów nie skończyłem."
@vin42: Pan Radny to wieloletni działacz PO, aż dziwne, że jest tak nisko w hierarchii po tylu latach wiernej służby. Jak wszyscy wiemy choć w zeszłym roku się nie udało, więc ta kadencja rady dzielnicy ma być nareszcie trampoliną do wystawienia na listach następnych wyborów do rady miasta.
Pobierz KilY - @cruelfriend: Może jest jak z Kwachem? "Więc mam wyższe wykształcenie, chociaż...
źródło: comment_jWCkMtX4Et6e3uDHhHfhL83UEXxsuZvO.jpg
@MikolajSobczak1985: No to pięknie Pan odpowiedział. Jak dziecko w pierwszej klasie szkoły podstawowej, bo już starsze potrafią więcej napisać na podany temat. Moim zdaniem skoro nie chciało się Panu poświęcić pół godziny na przedstawienie swoich racji wyborcom to na co więcej można liczyć gdy będzie Pan radnym? Wszyscy potrafili się wysilić, szanując wyborców w miarę wyczerpująco odpowiedzieli na pytania, a Pan po prostu ich olał, odpisując jakby Pan odpisywał na esemesa.
@MikolajSobczak1985: aha czyli, ze czesc kandydatow olala calkowicie odpowiedz na takie pytania, to ja bede taki litosciwy, ze poswiece 1minute na napisanie odpowiedzi w stylu, tak lub nie i niech sie ludziska ciesza??

Gratuluje podejsca, oby wyborcy w oliwie zobaczyli to i odpowiednio zinterpretowali
@MikolajSobczak1985: chyba jednak tak, bo nadal odpowiedzi w stylu cos napisze ale jednak nic. Nie oto chodzilo to oco? Mam sie domyslac oco chodzilo skoro nie to co wynika z tego co tu mozna wyczytac??? Odpowiedz godna polityka w stylu spadaj i mi nie zawracaj glowy....
@MikolajSobczak1985: dobra widze, ze do betonu nic nie dotrze, wyzej @KilY wspominal, ze nawet dzieci w podstawowce potrafia odpowiedziec calym zdaniem, ale ktos tu nadal tego nie rozumie wiec co tu sie bede produkowal. Z calego serca bede sie modlil aby mieszkancy oliwy zobaczyli te wysrywy i podziekowali za taki polityczny beton w ich dzielnicy ()