Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu publikowałem artykuł o doprowadzonym do ruiny pałacu we wsi Nacław. Dziś dostałem informację że jest jeszcze gorzej niż się wszystkim mogło by wydawać!Zacznę może od tego że lokalni mieszkańcy mający związek z właścicielem przestali kryć oburzenie. Dostałem informację że pałac został przez obecnego właściciela kupiony za ok. 600 tys zł, następnie ogołocono go z wszystkiego co ma wartość, zdzierając m.in. miedziany dach, rynny itd. które sprzedane bezpośrednio do huty miały przynieść zysk prawie zwracający zainwestowane pieniądze. Pałac obecnie stoi bez dachu z stropami pokrytymi papą która była pod zdartą miedzią. Okazuje się że dach przecieka w takim stopniu że woda leje się przez przemoczone stropy i sufity na podłogę. Na załączonym zdjęciu wykonanym wczoraj przez rozbite okno, widzimy wielką kałużę na środku holu. Obecnie pałac jest wystawiony na sprzedaż za 777 tys złotych. Warto zobaczyć jak wyglądał jeszcze kilka lat temu przed przejęciem przez obecnego właściciela, budynek był naprawdę nienaganny. Teraz przez zwykłą pazerność i całkowity brak reakcji WKZ, pałac to ruina... a będzie tylko gorzej. Myślę że nie przesadzę dodając że czekać tylko aż się "dach" zawali do środka.
Więcej informacji o pałacu w ostatnim artykule: https://www.zwiadowcahistorii.pl/zespol-palacowy-we-wsi-naclaw-rodu-von-sedenow-doprowadzony-na-skraj-ruiny/

#zwiadowcahistorii #archeologia #zabytki #zamki #koszalin #afera #polska
Pobierz Zwiadowca_Historii - Kilka dni temu publikowałem artykuł o doprowadzonym do ruiny pał...
źródło: comment_ju4JDZUed8m9DZMKjSVi6WE9gLlolEsV.jpg
  • 3