Wpis z mikrobloga

W sumie -- zrobię osobny wpis, zgodnie z sugestią -- dla większego zasięgu, będzie mniejsza szansa, że ktoś zainteresowany przeoczy.

Wysyłałem ePUAPem wniosek o wydanie zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni palnej (dla zielonych w temacie -- to, że ktoś ma pozwolenie na posiadanie broni, nie znaczy, że może ją nabyć -- może ją tylko posiadać. Jak chcesz nabyć -- trzeba się poprosić o zgodę na jej nabycie. ¯\_(ツ)_/¯).

Anyway:
11.03 wysłałem epuapem wniosek + potwierdzenie przelewu.
18.03 wyprodukowali promesy.
19.03 wysłali
22.03 leżały w skrzynce (ale jak ktoś nie składał na poczcie wniosku o dostarczanie poleconych do skrzynki -- będzie dygał po awizo).

Wszystko bez jakiegokolwiek kontaktu z głosowego albo listnego z WPA -- jak w sklepie internetowym -- klikam, zamawiam, płacę, wysyłają.

Jak kogoś nie odstrasza trochę dłuższe czekanie niż takie po tradycyjnej wizycie na WPA -- to polecam tą drogę. Bez zbędnego #!$%@? (aczkolwiek na pracowników WPA Gdańsk akurat nie narzekam -- bardzo pomocni i wychodzą z pomocą i poradami odnośnie kwestii formalnych), komentowania, marudzenia na formę wniosku.

#bron #strzelectwo
Pobierz Polinik - W sumie -- zrobię osobny wpis, zgodnie z sugestią -- dla większego zasięgu,...
źródło: comment_uRbzbbA8ZQbchWwPWwhtANfCkmazgcVd.jpg
  • 17
@Polinik: w WPA w Bydgoszczy jak dobrze zabajerujesz na miejscu to dostaniesz promesę od ręki (o ile przyjedziesz z potwierdzeniem przelania hajsu).
@Sckb: Yup, u nas też -- ale opisuję inną drogę, dla osób, których czas nie pili albo nie chce się jeździć (bo mieszka na drugim końcu województwa), nie lubią się z obsługą WPA -- powodów, żeby załatwiać to inaczej niż kontaktem osobistym jest mnóstwo.
@Chicane: Hmmm... nie kojarzę, czy i kiedy to opisywałem.

@AloneShooter -- pomożesz koledze, masz chyba gdzieś gotowca z rozpiską procedur,etapów i kosztów? :D
W Trójmieście mamy o tyle dobrze, że jest Klub Strzelających Inaczej, który ma bardzo niskie opłaty i klubowego lekarza, który robi klubowiczom badania taniej niż "rynkowa".
@AloneShooter:

egzamin po 3 miesiącach 450 zł

A nie 400?

- opłaty u notariusza za potwierdzone kserokopie dowodu, patentu i licencji 3*15zł = 45 zł


Tego nie trzeba.
Jak składasz osobiście to oni sobie sami na ksero potwierdzą zgodność z oryginalem dowodu.

A patent i licencje są już elektroniczne i się nie potwierdza notarialnie.

Jak chcesz wysyłać to tylko notarialne potwierdzenie dowodu.
- opłaty u notariusza za potwierdzone kserokopie dowodu, patentu i licencji 3*15zł = 45 zł


@AloneShooter: - to jest zbędne. Wystarczy wziąć oryginał i kopię do WPA. Sami sobie potwierdzą, chyba, że chcemy listem.
Nie uwzględniłeś kosztów startów w zawodach, jeśli robisz sportowe. Jeśli sport i kolekcję to haracz 242x2.
Wpisowe do klubu u nas 400.
Przeoczyłeś też koszt treningu do egzaminu. Mnie wyszło 3549 rozłożone na 9 mcy.

Wpisowe do
to jest zbędne. Wystarczy wziąć oryginał i kopię do WPA. Sami sobie potwierdzą, chyba, że chcemy listem.

@gregor40: No zaznaczyłem w rozpisce, że to dla wersji listowej, która uniemożliwia dyskusję z pracownikami WPA.

Nie uwzględniłeś kosztów startów w zawodach, jeśli robisz sportowe. Jeśli sport i kolekcję to haracz 242x2.

No mogłem, ale skupiłem się na jednym pozwoleniu.

Wpisowe do klubu u nas 400.

Drogo. U nas wpisowe to 50 zł i
Zależności lokalne.


@gregor40:
Ale kolega który się pytał o koszty to nasz lokalny, gdański mireczek, więc dajemy mu koszty gdańskie.
To nie licytacja, który klub ma taniej. :P