Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: a na jakim etapie nauki jesteś? Pluralsight ma fajne kursy video przynajmniej z ASP.Net, na programie Visual studio dev essentials masz tam chyba miesiąc dostępu
@Koliat: Totalne 0 :) ale od czegoś trzeba zacząć. Zamiast dopytywać jaką książkę/kurs wybrać stwierdziłem, że zapytam Was o zdanie nt. jednej konkretnej pozycji, którą sobie upatrzyłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: nawet jeśli ta pozycja nie jest wybitna, to 50 zł za to co ma pokazać w tym spisie treści to brzmi ok - nawet gdy się okaże zbyt trudne na start zawsze będziesz mógł wrócić do tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: WPF i XAML jak chcesz aplikacje stacjonarne pod Windows, WinForms potraktuj jako ciekawostkę, na prawdę WPF nie nie jest w żadnym stopniu trudniejszy, a rozdział na dwa pliki jednego okna bardzo ułatwia życie
@hiperchimera: Słuszna dla mnie uwaga. Rzeczywiście, poczytałem i WPF+XAML to jedyne słuszne rozwiązanie na 2019 rok. Teraz pytanie - czy (jeśli w ogóle) opanuję je chociaż w minimalnym stopniu to będę w przyszłości w stanie pisać aplikacje na Androida? Zawsze żyłem w przekonaniu, że aplikacje mobilne napisane w javie, a nie ukrywam, że to moje dwa główne priorytety. Głównie dla siebie, czysto hobbystycznie, nie pod kątem zarobkowym czy zmiany pracy ;).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: no cóż nie pocieszę Cię faktem, że C# ma ogromne możliwości wiec najłatwiejszy do startu też nie jest, ale jak dla mnie, bardziej przemyślany i czytelny od Java...

do do Androida, to i tak i nie - o ile sam "backend" będzie wspólny, to Xamarin rządzi się innymi prawami, więc najczęściej próby portowania gotowca graficznego (WPF) skończą się na wulgaryzmach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

a co
@hiperchimera: A jak to wygląda, gdy jest się już pełnoprawnym programistą i ma ogarnięty jakiś język. Dajmy na to C sharpa właśnie. Bardzo ciężko jest się przenieść np. na Javę? Mechanizmy, zdaje się, są prawie identyczne, ale inne nazewnictwo, struktura kodu. Oba obiektowe. W jakiej aplikacji w javie projektuje się GUI na Androida? Jak to w ogóle wygląda - jest też jakaś metoda "przeciągnij i upuść" czy trzeba pisać w XML-u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: prawie robi różnicę, o ile podstawy są podobne niemal w każdym języku, to im głębiej w las tym inaczej to wygląda...

poza tym nie wiem czy nie łatwiej się przesiadać w drugą stronę, czyli z Javy na C#

nie robię apek na Andka, ot hobbystycznie ogarniam (ostatnio miałem przerwę, to był błąd) C# i WPF