Wpis z mikrobloga

#poznan #pytanie

Co robic w srodku tygodnia w Poznaniu w srodku nocy, kiedy przylatuje o 22, a pociag mam o 3 nad ranem? Godzine zajmie mi dojechanie do dworca, zostaja 4? Nie chce tracic czasu na spanie tam, a lazic z walizkami po miescie w srodku nocy jednak mi sie nie usmiecha.
  • 16
@makijazystkaKaczynskiego: Z lotniska na dworzec masz z 5-10 min samochodem/Uberem autobusem więcej ale z pewnością nie godzinę. Do centrum niewiele więcej - lotnisko w Poznaniu to jedna z największych zalet tego miasta :)
Jedź na rynek, w środku tygodnia będzie sie tam już sporo dziać. Pochodzisz trochę, możesz nawet sobie pieszo dojść na dworzec później i czas jakoś zleci. Wejdź do Pijalni Wódki na samym rynku bądź Wrocławskiej :)
@makijazystkaKaczynskiego: @Saeglopur: @e-w-a: Jazda autobusem z lotniska do Dwarca Centralnego planowo trwa jakieś dwadzieścia minut. W dodatku o tej porze jeszcze się załapiesz na dzienny. Słowo-klucz: planowo. Przygotuj się na to, że będziesz stać na światłach, których na zachodzie się nie wyłącza w nocy i już możesz kiblować ponad czterdzieści minut w samym autobusie.

W Poznaniu praktycznie niczego nie ma, a już na pewno nie w nocy. Tak naprawdę
@mecenas_z_piaseczna: Na dworzec podjade se uberkiem i torby pewnie zostawie w tych skrytkach, jesli bedzie jakas dostepna. A z takich nocnych spelun relatywnie blisko dworca to ktora jest w miare cywilizowana? Tak, zeby mieli jakas game bezalkoholoeych cudow, najlepiej herbatke itd. ?
@makijazystkaKaczynskiego: Herbatę dostaniesz wszędzie, relatywnie blisko dworca to nie ma żadnej. Wszystkie się ciągną od Świętego Marcina (na północ od Dworca Centralnego) na wschód, przez Plac Wolności aż do Wrocławskiej i Starego Rynku. Tak właściwie to na ŚM i PW nie ma ani jednego lokalu działającego w nocy, one są w uliczkach bocznych odchodzących od tych miejsc. Na przykład od ŚM odchodzi Ratajczaka, tam będzie kilka knajp, a od PW odchodzi
@mecenas_z_piaseczna "W Poznaniu praktycznie niczego nie ma, a już na pewno nie w nocy. "
Kurde, kolejny... Ha nie wiem, czy tacy jak Ty mają jakieś klapy na oczach? Receptory wyczulone tylko na puby pokroju Pijalnii Wódki i Piwa? Drugie po Krakowie najmniej zniszczone podczas wojny miasto wojewódzkie w kraju, przed wojną powierzchnią większe od Krakowa, z zajebistą oryginalną architekturą, miasto które jest kolebką polskiej państwowości, drugie po Krk z ilością pochowanych
@janusz002: Z czego konkretnie? XD

@Alek123: Tak? To zajebiście XD Na pewno w nocy będziesz mógł sobie wiele rzeczy pooglądać XDD Nie, w Poznaniu niczego nie ma, to jest martwe miasto. Martwe miasto, które jest na drodze z Warszawy do Berlina i robi za hub handlowo-usługowy. Kolejni włodarze prowadzą jedynie do wyludnienia tego miasta. Aglomeracja poznańska to jedyna aglomeracja w Polsce, której przyległości mają większą liczbę mieszkańców od głównego miasta.
@mecenas_z_piaseczna Ludzie wyprowadzają się pod Poznań z jednego prostego względu. Ceny mieszkań są cholernie wysokie. Za cene mieszkania w Poz możesz kupić sobie dom z ogrodem, a że aglomeracja poznańska jest na podium najlepiej skomunikowanych polskich aglomeracji to wybór jest prosty.

https://www.transport-publiczny.pl/mobile/polowa-polakow-wlasciwie-nie-ma-jak-dojechac-do-miasta-57651.html

Co do reszty Twojej opini to cóż mogę rzec... wystawiasz sobie świadectwo intelektualnego ubóstwa :(
@Alek123: Ok. XD Poznań jest #!$%@? skomunikowany. MPK ssie pod każdym względem, więc Poznań powoli wychodzi na czołówkę najbardziej zakorkowanych miast.

Co do reszty Twojej opini to cóż mogę rzec... wystawiasz sobie świadectwo intelektualnego ubóstwa :(


Powiedz mi, o, bogaty intelektualnie człowieku - powiedz mi, co można robić w poznaniu o drugiej w nocy? XDDDD
@mecenas_z_piaseczna hmmm nie wiedziałem, że w Polsce standardem są otwarte o 2 w nocy muzea, teatry i opery. No cóż, człowiek uczy się całe życie. A tak z ciekawości, co Twoim zdaniem determinuje to, że MPK w Poznaniu, cytuję, ssie?
@Alek123: Przecież facet pyta się o to, co może robić w nocy w Poznaniu XDDDD

MPK ssie z wielu różnego rodzaju powodów. Od organizacyjnych, przez zarządzanie, na pojazdach i infrastrukturze kończąc. Wybitni planiści MPK Poznań mają od dwudziestu lat problem, żeby w rozsądny sposób napisać rozkład jazdy dowolnego autobusu o godzinie czternastej.

Mają za sobą ponad dwadzieścia lat prowadzenia różnego rodzaju statystyk odnośnie korkowania się miasta, mają gruby hajs, a jedyne
@mecenas_z_piaseczna To dlaczego wspominałeś o teatrach i muzeach?

No cóż, dziękuję za informację, przekażę wyżej jako pracownik. Ale stan wiedzy kolegi najdelikatniej mówiąc, nie jest najlepszy i myślę, że będziemy sobie o tych pretensjach kawały opowiadać i na przyszłość radzę się dowiedzieć więcej w danym temacie gdyż można się ośmieszyć (no chyba, że tylko w internecie z kolegi taki gieroj) . Na dodatek kolega nie wie kto jest za co w mieście