Wpis z mikrobloga

@kyzio: Nie masz racji każdy pojazd stojący w miejscu niedozwolonym łamie przepisy.Co innego odpowiedzialność lub brak za ich łamanie. Akurat to miejsce jako strasznie niebezpieczne mi się nie wydaje może policja ma statystyki,że dochodzi tu do wielu wypadków. Przed wjazdem do tunelu mają specjalną zatoczkę gdzie całkowice bezszkodowo mogą kontrolować kierowców to po co stawać na zakazie.
@piotr1900 ja ostatnio skręciłem na zakazie skrętu, policja mnie zatrzymała i pochwaliła że jestem wzorowym obywatelem, pogrozili palcem i pożegnaliśmy się w zgodzie i przyjaźni:)
Nie masz racji każdy pojazd stojący w miejscu niedozwolonym łamie przepisy.


@piotr1900: sam nie masz racji.
Art. 53.2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych
@One_Stone: chyba nie doczytałeś co dalej :
2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:

1) uczestniczy:

a) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo

chodzi bardziej o pojazdy uczestniczące w akcjach ratujących życie itp.
akcja prędkość
albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego


@piotr1900: chyba sam nie przeczytałeś tego, co wrzuciłeś. Czymże innym jest kontrolowanie prędkości, jeśli nie zapewnieniem bezpieczeństwa lub porządku publicznego?
A co do artykułu, jeśli policjant sam nie wie, co mu wolno, a czego nie, to może powinien przeczytać ustawę, której przestrzegania ma pilnować, a nie pleść bzdury.
@One_Stone: Sama policja uważa inaczej ,ale może ty jesteś mądrzejszy :)
Jeśli masz prawo jazdy bez trudu ocenisz dlaczego w tym miejscu jest strefa wyłączona z ruchu. Nie robi się ich dla czyjegoś widzmisie tylko ze względów bezpieczeństwa. Gdyby złapał pirata drogowego to ok niech się tam zatrzymuje. Ale kontrola prędkości to żart w tym miejscu w dobie nieoznakowanych radiowozów z kamerkami i z uwagi na fakt ,że 300 metrów wcześniej
Sama policja uważa inaczej ,ale może ty jesteś mądrzejszy :)


@piotr1900: nie policja, tylko funkcjonariusz Michał Rudak z Gdyni.
Zgodnie z zarządzeniem Komendanta Głównego miejsce kontroli prędkości ustala kierownik komórki organizacyjnej policji odpowiedzialnej za nadzór ruchu drogowego i kieruje się między innymi natężeniem ruchu drogowego oraz analizami stanu bezpieczeństwa danego odcinka drogi.
Jeśli uzna, że akurat to jest niebezpiecznie, to policja może stać i ruchu kontrolować korzystając z uprawnień, które daje