Wpis z mikrobloga

Terraformacji Marsa i Star Wars Rebelia


@Czafincz: obie gry są bardzo fajne choć bardzo inne. SW Rebelia to Królowa strategii obok Króla jakim jest Wojna o Pierścień. Obie gry raczej trudne i nie dla gracza początkującego (wiek 14+ bo wymagane jest planowanie z dużym wyprzedzeniem). Trraformacja to bardziej gra ekonomiczna/pasjans wymagający zarządzania surowcami. TM jest łatwiejsza niżeli Rebelia. Obie gry polecam bo są świetne, obie są raczej długie. Obie są raczej
@pjentaszeq dzięki za odzew! Czy jakieś zdjęcia poglądowe masz i ile by to kosztowało?

@boguslaw-de-cubalibre dzięki za recenzje ( ͡° ͜ʖ ͡°) również mam obie i obie mi się szalenie podobają, dlatego też do obu chciałbym dobrać inserty aby opanować trochę bałagan, który mam w pudełkach przez mnogość komponentów :)
@boguslaw-de-cubalibre: A już myślałem że jakiś bot ¯\_(ツ)_/¯
@Czafincz - Masz jakieś inserty? drewniane, piankowe, piankowo-kartonowe, drukowane 3d albo gotowe walizki? Mamy polecić ze względu na koszty, łatwość montażu, układ w pudełku, bezpieczeństwo elementów, szybkość rozkładania? Gra docelowo przechowywana pionowo czy poziomo?

PS Mam wszystkie gry o których mowa ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
@boguslaw-de-cubalibre: lubię poczytać takie opinie, a nie krótkie "tak, kup" na pytanie dotyczące gier, tak więc i tak przeczytałem z przyjemnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Hansek: nie mam, można powiedzieć, że w przypadku tych dwóch gier planuję "debiut" insertowy. Na tę chwilę przechowywana w poziomie, aczkolwiek ze względu na częstość przenoszenia i możliwe modyfikacje pozycji chodzi o bezpieczeństwo i szybkość ( ͡° ͜ʖ ͡
@Czafincz: A więc jeśli chodzi o moje zdanie:

1. Terraformacja - Mam podstawkę + Hellas i Elysium + Wenus. Gra warta ze 100zł więc darowałem sobie koszulkowanie kart. Instert również sobie darowałem ponieważ kosztowałby tyle co gra, no i dość często wychodzą dodatki więc dziś insert pomieści wszystko a jutro już nie. W kartonie trzymam spakowany Wenus i wszystko się mieści.

2. Star Wars Rebelia:
a.) Instert piankowy: moim zdanie odpada
@Hansek dziękuję za wpis. Jeśli chodzi o Terraformację to sam obecnie mam Hellas i Elizjum, Preludium i Kolonie, ale nie próbowałem ich wszystkich aplikować do pudełka.

Co do Rebelii to niedługo po zakupie przy zamykaniu pudełka pękło mi ono na rogu, ale z tego co widzę ten insert od Folded Space jest na Mepelu i jest od razu dopasowany do dodatku (choć dodatek czeka na dodruk)