Wpis z mikrobloga

Pomóżcie.

Dziewczynie ktoś włamał sie na konto na FB, porozsyłał do jej znajomych wiadomość o kod BLIK
jedna dziewczyna oczywiście wysłała 700zł poszło...
wiadomość dostało z 50-100 osób

Zmieniła hasło na poczcie i FB i myśleliśmy że jest ok.
było to około godziny 20:00, nie wiedziała o tym, dowiedzieliśmy się z smsa koleżanki.
myśleliśmy że już jest ok.
Teraz około godziny 24:00 po zmienionych hasłach znowu poszła wiadomość - tylko głupie gify do tej osoby co przelała kasę.

Co robić?
po logowaniach na FB nic nie widać, tylko jej telefon i IP mojego komputera z którego szybko zmienialiśmy hasło i informowaliśmy osoby żeby nie przelewały kasy
Pomóżcie

#facebook #zabezpieczenia #hacking #hackingnews #oszukujo #oszustwo #blik #bankowosc #nocnazmiana
  • 19
@Dorrek: czytałe to, logowanie przez stronę fb hacked nic nie daje, bo to co weryfikuje to jest wielkie G.
Dziwne, bo w momencie kiedy ktoś pisał z jej messengera, to ona normalnie używała FB, tylko zaczął się jej wieszać. Wyglądało to tak, jakby hasło nie zostało zmienione, tylko włam był na konto z aktualny hasłem.

Ona głównie używa FB i messengera przed telefon, bardzo rzadko przez PC.
@Minemaniak1: była tylko jedna gra "Ludo" co usunąłem już kilka godzin temu.
a widać, że ktoś znowu jakimś cudem wszedł na konto na FB, bo do dziewczyny co wysłałą kody BLIK, zostały wysłane jakieś głupie GIFy...
@mar111cin Myślę że może to być przez maila. Koleś odzyskuje konto, klika link, zmienia hasło i teraz fb pyta czy wylogowac wszystkie urządzenia czy nie. Jeśli klikniesz nie, to hasło jest inne a ty wraz z oszustem jestescie dalej na fejsie zalogowani.. Zmiana hasła na mailu czasem nie działa, wiesz dlaczego? Na niektórych skrzynkach np. Gmail, jest opcja przekierowania wiadomosci. Facet wpisuje swój mail, i nie musi mieć nawet dostępu do twojego