Wpis z mikrobloga

Mam problem - upolowałem ostatnio dwa ptaki, z których identyfikacją mam problem. W tym wpisie pierwsze zdjęcie. Na początku myślałem, że to #bekas #kszyk, ale teraz wydaje mi się, że to jednak #rycyk. Czy może ktoś z Was pomóc?

Jeśli spodobało Ci się to zdjęcie to zapraszam do obserwowania tagu #sedrosfoto i odwiedzenia mojego fotobloga, gdzie znajdziesz więcej moich zdjęć.

#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #ptaki #ornitologia
sedros - Mam problem - upolowałem ostatnio dwa ptaki, z których identyfikacją mam pro...

źródło: comment_lla7unlUyw6r5FXRhVL9X0HuFIKFOCIR.jpg

Pobierz
  • 20
@mils83: O dzięki. Trochę się zastanawiałem czy to nie krwawodziób, ale to upierzenie trochę mi nie pasowało do tego co znalazłem w necie. A wiesz może czy to samiec czy samica? Jeśli tak to po czym poznajesz?
@sedros: Tak to batalion, wydaje się masywniejszy o stosunkowo krótszym dziobie.
Krwawodziób ma również niewielką brewkę sięgającą tylko do oka i ma raczej stonowane upierzenie w płowym odcieniu, a na piersi widoczne jest strychowanie.
Twój ptak jak na bataliona przystało żadnej breweki nie ma, a jedynie białą obrączkę wokół oka. Spód ciał biały, a i upierzenie też jest bardziej kolorowe.
Natomiast najłatwiej te ptaki (jak i wiele siewek) rozpoznać w locie.
@sedros: Nie odbierze, a możliwe, że tych pytań będzie jeszcze więcej.
Ja np. mam colinsa i często pytam mądrzejszych od siebie. Ci mądrzejsi pytają jeszcze mądrzejszych. Czasem nawet najlepsi Polscy specjaliści pytają specjalistów z zagranicy i na odwrót. Do oznaczania ptaków trzeba mieć trochę pokory i nie ma niczego złego, ani niczego dziwnego w pytaniu się, nawet tylko żeby się upewnić w swoim oznaczeniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sedros: super. Jakbys chciał mieć swojego podręcznego Collinsa to jest też wersja mobilna na androida - Collins birds guide. Niestety po angielsku i trochę droga 65zl...