Wpis z mikrobloga

@siwymilek:
ten blok to taki skrót myślowy i w sumie trochę z błędem, powinno być coś takiego?

if koniec liczb to w lewo (reset losowania)
else if data(aktualna)>data(zapisana)+24h to w prawo else koniec
else if data(aktualna) koniec
else data=0 (reset losowania)

Generalnie mam problem z datami i wyświetlaniem tego w okresie czasu. Jest gdzieś to może fajnie rozpisane? Na chwilę obecną mogę jedynie wylosować wszystkie pary liczb i koniec ( ͡
@Jare_K: @siwymilek: Panowie skleiłem coś takiego, jeszcze muszę poprawić if, który odpowiada za wyświetlanie i brak dat (skończony cykl losowania). Trochę już więcej wiem i te rozwiązanie wydaje mi się strasznie gówniane ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale już i tak za długo mi zeszło. Dodatkowo przy tym rozwiązaniu chyba nie będzie ciągłości, tzn skrypt nigdy nie pokaże przy ostatniej dacie numerów na dziś i numerów na
@rob3rt90: na początek:
zamiast:

date('W')
daj:
date('N') - dni tygodnia 1-7
zamiast

if ($weekDay==1 || $weekDay==2 || $weekDay==3 || $weekDay==4 || $weekDay==5) {...} else {...}
to:

if ($weekDay < 6) {...} else {...}
zamiast

$p++;
$g++;
$d++;
$g++;
$d++;

daj:

++$p;
$g += 2;
$d += 2;
@rob3rt90: twój algorytm losowania unikalnego zestawu 35 liczb jest mega niewydajny.
Może się okazać, że algorytm będzie losował liczby dziesiątki tysięcy razy. Im bliżej końcówki tablicy tym trudniej wylosować liczby, które nie były już użyte.
Więc to:

for ($i=0 ; $i<34 ; )
{
$liczby[$i] = rand(0,34);
for ($j=0 ; $j<$i ; ++$j)
if ( $liczby[$j] == $liczby[$i] ) --$i;
++$i;
}

lepiej zastąp czymś takim:

$liczby = range(0, 34);
shuffle($liczby);