Wpis z mikrobloga

#lewactwo #4konserwy #afera #kapitalizm #duolingo #bekazlewactwa
Uczę się właśnie niemieckiego na Duolingo i co mnie poruszyło to grafika przedstawiającego złego pracodawcę, w miejscu w którym miałem przetłumaczyć ten wyraz, bez żadnego kontekstu. Osoba ta ma kolor skóry szary i nieludzki przypomina trupa i ma bardzo gniewną minę w przeciwieństwie do innych przedstawianych tam postaci. Jest to ewidentny przykład perfidnej manipulacji i propagandy z ich strony, typowe zagranie lewactwa: skłócanie klasy średniej i robotniczej.
Ale, takie sztuczki nie ze mną Duolingo! Reklamy wyłączone (σ ͜ʖσ)
Pobierz
źródło: comment_s12kxQxY5GlrxhTnQWCmno61jNfHXnOR.jpg
  • 13
@Doman_60: dokładnie, ale co najgorsze to na każdym kroku jesteśmy w jakiś sposób tak manipulowani. Tak jakby każdy pracodawca nie chciał nic innego tylko wzbogacić się nieuczciwe na klasie robotniczej. Takie konsekwentne urabianie mas. Człowiek zauważa to dopiero z czasem i jak się ogląda filmy, szczególnie te hamerykańskie superprodukcje to tego jest w opór.
@solus_ipse: No to jest właśnie ciekawe, co było pierwsze, myślę że jednak to się zaczęło od tego postrzegania pracodawcy jako złodzieja, a te wszystkie firmy po prostu używają tych skojarzeń bo tak jest. Sam widząc taki obrazek jakoś podświadomie czuję, że zgrywa on się dobrze z tym słowem.

Daj znać co będzie na pracownika.
@Doman_60: No ale właśnie tak nie jest, jest dużo rozgarniętych pracodawców, którzy szanują uczciwych pracowników, oczywiście pełno jest też krętaczy i oszustów, tak samo jak wśród pracowników, wśród ludzi w ogóle! A to co robi duolingo to krzywdzące uogólnianie i szczucie osób pracujących u kogoś na etacie, głównym wrogiem ma stać się pan pracodawca zdzierca, krwawy kapitalista a na ratunek przychodzi państwo, które się wszystkim zaopiekuje.
@solus_ipse: Nie zrozum mnie źle, też mi się nie podoba że tak to wygląda, ale nie doszukiwałbym się tu jakiegoś spisku. To wychodzi na takie trochę szukanie na siłę, ludzi do złości na pracodawców nie trzeba wcale zachęcać.
skłócanie klasy średniej i robotniczej.


@solus_ipse:
A jak już się skłócą i dojdzie do rewolucji to jestem ciekaw gdzie będzie pracować klasa robotnicza, wszyscy otworzą własne biznesy i staną się tymi podłymi pracodawcami? Ciężko bezmózgom pojąć, że to dzięki mądrzejszym od nich biznesmenom, którzy sprytem i kapitałem stworzyli warunki w których nawet ostatni tępak jest w stanie zarobić na życie.
@Doman_60: no jak widać na tym przykładzie może właśnie trzeba? I ciągle ludzie są tak nastawiani. Pracodawcy dają możliwość ludziom uczciwie zarobić, mają pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę, przede wszystkim ci co mają małe i średnie firmy. To rząd zabiera ludziom ogromną część pieniędzy, która jest przewalana na utrzymanie wielu zbędnych urzędów, urzędników (którzy z wdzięczności oddają głos na swoich karmicieli), na patologię, na łapówki na 500 plusy itd. I tak
@Doman_60: zdaję sobie z tego sprawę, że ludzie mogą tak pomyśleć, że przesadzam, ale jest to jeden z wielu przykładów w naszym życiu jak jesteśmy urabiani przez różne media. Wciskane to jest nawet przy nauce języka obcego! Dlatego nie dziwię się, że jest tak wiele osób o poglądach prosocjalnych, komunistycznych, antykapitalistycznych skoro jesteśmy urabiani tak od małego.
@solus_ipse: Zgadzam się, trzeba z tym walczyć, ale zastanówmy się też na jakich polach tę walkę podejmować. Bardzo łatwo jest przekroczyć tą granicę oszołomstwa, po której stracisz całkowicie uwagę słuchacza.
Krytykę rządu i takich poglądów znacznie lepiej przeprowadzać na konkretniejszych rzeczach, pokazywać i wyjaśniać mechanizmy rynkowe i prostować błędy. Doszukiwanie się spisku, niezależnie czy jest on prawdziwy czy nie, nie doprowadzi nas nigdzie, bo jedyne co pod koniec stwierdzimy, to to