Wpis z mikrobloga

@SwiatOze: U nas batustan! Koszt samodzielnego zakupu 15k pln - jak pojawi się dotacja, to firmy januszex kompany +50% do sprzętu!, +50% do gówno projektu!, +50% za wyspecjalizowany montażu! Cyk, całkowity koszt instalacji z dotacją 40k!!! Dokładnie tak było z kolektorami słonecznymi do ciepłej wody! W Polsce nie da się tego przeprowadzić rozsądnie a szkoda, bo to wydaje się że ma sens!
@eXe1987: ok, ale jeżeli dopłatę masz do 50k pln, czyli samemu płacisz 8k, jeśli instalacja będzie kosztować 100k to płacisz 16k samemu, jest różnica - program dofinansowań powinien byc oparty o realny koszt kwalifikowany dla 1 kW, a nie dowolny z ceną januszexa
@atri: Zgadzam się. U mnie w programie wojewódzkim jest max 4500zł/kWp. Ja np musiałbym zapłacić 23% VAT więc biorąc firmę koszt przekracza ta kwotę, a kupić samemu porządne materiały na 23% VAT da się za 3tys/kWp (już z wynajęciem elektryka do nadzoru sprawdzenia) tylko trzeba samemu zamontować. Podsumowując firma za montaż 6kWp bierze 10tys zł(brutto) a biorąc dofinansowanie ciężko zmaontować samemu.
@eXe1987: mi wystarczy 5kWp, inwerter 5k pln, panele 9k pln, kable ok 1k pln, elementy montażowe 1k, suma 16k pln, a zestawy z montażem o tej mocy od 25k, rozumiem zarabiać, ale chyba nie aż tyle ...
@zibizz1 ja wiem ile są ceny, zrozumiałem że nie znalazłeś firmy która by zrobiła za mniej niż 4,5kzl/kWp brutto z VAT 23%. Jak masz takie oferty to czemu narzekasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkomil: a ja myślałem że ty chcesz wiedzieć i podalem ci z 8%. Najtaniej co znalazłem to panele poli 295 , falownik Fronius i Smart meter za 4800zl/kWp brutto 23%
@zibizz1 nie, jestem agentem firmy co montuje pv w całej Polsce, pytałem bo mogę regulować zarobek w ofercie jak trzeba się zmieścic w konkretnej kwocie i mogę policzyć tak żeby było dobrze.

Jak jesteś zainteresowany to wyślij mi prywatna wiadomość.