Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy! Muszę kupić busa, blaszaka, okolice 2010, 2011 roku, mogę wydać między 25k a 30k. Gdy widzę jak 8/10 ogłoszeń to maszyny świeżo sprowadzone bez żadnej udokumentowanej historii to wpadam w paniczny strach, że kupię studnie bez dna która będzie jeździła od warsztatu do warsztatu i kolejne 10k pójdzie w remont. Stanąłem przed wyborem: kupić niewiadomego busa z licznikowym przebiegiem 250-300k (w co nie wierzę), za 25k, a takiego samego, salon polska, pierwszy właściciel, udokumentowane wszystkie wymiany, naprawy, z przebiegiem 600k po wymianie turbo, rozrządu i dwumasy, 100% bezwypadek, aso do samego końca, za takie same pieniądze- 25k. "Brzydko" wygląda ten przebieg polskiego auta, ale wszystko jest zrobione a przy tych od handlarzy obawiam wię że przebieg wynosi dwa razy tyle i zaczną się remonty, czy może te od handlarzy to serio takie perełki? Jak z późniejszą odsprzedażą takiego salon polska z jeszcze większym nalotem? Podpowiedzcie proszę.
#bus #busiarze #dostawczak #dostawczaki #busy #samochody #motoryzacja
pozwolę sobie jeszcze #mechanikasamochodowa

Którego busa byś wybrał

  • 300k km, od handlarza, brak historii 3.2% (3)
  • 600k km, salon polska, 1 właściciel, aso do końca 96.8% (91)

Oddanych głosów: 94

  • 20
@Zielony34: wiem wiem, tylko najbardziej obawiam się tego, że za kilka lat gdy mu jeszcze dokręcę to w życiu go nie sprzedam :/
@OrzechowyDzem: tzn? jest jakieś dobre źródło takowych? Poleasingowe kojarzą mi się jedynie z nowszymi maszynami za pieniądze typu 40k na które mnie nietyle nie stać co u mnie on zrobi max 10k rocznie i "nie odpracuje" swojego zakupu
@PanKracy582: u mnie będzie 10 k rocznie robił
tylko najbardziej obawiam się tego, że za kilka lat gdy mu jeszcze dokręcę to w życiu go nie sprzedam :/


@vivanat: chłopie, ty się martw tym, żeby on przez te lata zarobił na siebie, a nie co będzie za kilka lat. Za kilka lat to może Ci ktoś w niego wjechać i #!$%@? dostaniesz tak, czy srak. Jak ma zrobić 10k rocznie, to o ile po 10 latach wzrośnie przebieg? Myslisz,
później ktoś sprawdzi w historia pojazdu gov i wyjde na debila


@vivanat: tak, ale w mniejszym stopniu niz wierzac w 300k handlarza ;) zeby przez 8 lat zrobil taki przebieg to musialby tak do 3k miesiecznie jezdzic, a bus ma na siebie zarabiac wiec sila rzeczy bedzie mial nalatane wiecej
pozew cywilny i odszkodowanie za utracone korzyśc


@Tylko_noc: ale z jakiego tytułu? Przecież nie napisałem, że tak zrobili. Jaki pozew cywilny? Człowieku, w Polsce, jak w lesie, tutaj ludzie nadal myślą, że 10 letni Diesel ma 100 tysięcy przebiegu....
@vivanat: Jak chcesz auto, które będzie miało w miarę racjonalny rzeczywisty przebieg, to bierz coś, co jeździło w kurierce. Poważnie. Rzadko kiedy tam się robi więcej niż 300 km dziennie, bardziej tam dostaje po dupie skrzynia, sprzęgło i rozrusznik, bo robi się dużo startów i zatrzymań, gorzej niż jakbyś jeździł autobusem komunikacji miejskiej. A poza tym to jak kierowca nie pałował tego auta, to mechanicznie nic mu nie powinno dolegać. Co