Wpis z mikrobloga

@Michal_Czarnek: Miałam taką mądrą nauczycielkę muzyki w gimnazie- uczyła nas doskonale;
Biografie wielkich kompozytorów (wiesz przynajmniej mniej więcej w korym wieku tworzył Mozart i się nie skompromitujesz)
Uczyła nas pieśni patriotycznych (spiewm z rodzinka 50plus jak palimy ognisko u babci)
Kazała nam wykuć Bogoridzice i i inne klasyki- pamietam do dziś

ALE HE HE PO #!$%@? NAM MUZYKA W SZKOLE BĄDŹMY JAK HAMERYKANIE CO #!$%@? NIE ZNAJĄ DZIECICTWA KULTUROWEGO HEHEHE
@LichoToWie: Nie nosacz tylko doświadczenie. W szkole muzycznej mam 10 osobową klasę dzieci, które chcą się uczyć i są w szkole z własnej woli. Pracowałam rok w podstawówce - nigdy więcej. Męczyć się z chamstwem dzieci i rodziców, papierologii tyle, że to aż absurdalne, na dodatek żadnych warunków pracy. Także no cóż - dalej niech uczą ludzie po dwóch semestrach podyplomówki ;)
@agataen: to że zarabiają za mało to ja wiem, ale jak mogą mieć w dupie nauczenie skoro całe studia po to się kształcili , czegoś tu nie rozumiem. Widać wybrali zły kierunek studiów. To jakby powiedzieć ze strażak ma w dupie biednych ludzi i nie będzie ich ratować za takie pieniądze i tylko praca w zakładówkach za konkretną kasę...Co do kasy cie rozumiem, co do podejścia średnio.
@agataen: ale wynika że ten strajk to taka incepcja jak w socjalizmie, większość błędów powstała pod auspicjami ZNP który to teraz ZNP jest wiece zbulwersowany warunkami w szkołach.. trochę nie tędy droga. Bo polityczność tego bije po oczach, przeciwnicy PiSu będą strajk wspierać bo jest anty ale człowiek z dystansem widzi tą cała szopkę.
@agataen: zapytam wprost bo już nie mogę..... rozumiem że za PO to było panie kurrłłaaa ? tak ? skoro brzydzi cie nauczanie w szkole państwowej to nie ucz. widać się do tego nie nadajesz albo nie potrafisz swoją charyzmą wpłynąć na grupkę małolatów. Zawsze tak było ze jednemu uczniowie wchodzili na głowę a u drugiego na lekcji byłą cisza jak makiem zasiał, ale tak było niezależnie od systemu i od panującej
@sEB-q: ZNP to dno i kilometr mułu jak każdy związek zawodowy. Średnia wieku nauczycieli w Polsce to 43 lata. Uwierz, że nie znam żadnego młodego nauczyciela, który do związków należy. ZNP podpięło się pod oddolną inicjatywę powstałą na fejsie. Niestety w budżetówce żeby strajk był legalny musi być prowadzony przez związki i mamy to co mamy. Nie obchodzi mnie co było za PO bo dopiero zaczynałam pracę i studiowalam jednocześnie więc