Wpis z mikrobloga

@Papejacques:
Czasy gdy musiałem wynajmować dawno minęły ale po pierwszym razie już wiedziałem:
-wynajmujesz całe mieszkanie najlepiej 3 pokoje (tak - 1 miesiąc zaboli po kieszeni)
-2 pokoje odnajmujesz osobom, które TY wybierasz
-żyjesz za free lub za małą kaskę bo większość płacą sublokatorzy
@Papejacques Zakaz palenia w mieszkaniu do jeszcze rozumiem, ale to że właściciel tworzy jakieś listy gości kto i kiedy może nocować to... xD
Wynajmuję to sobie mogę zapraszać ludzi kiedy i jak chcę, pod warunkiem, że niczego nie niszczą.

Ze współlokatorką ciężka sprawa, ale można właśnie szokowo ją postawić nieco do pionu, jak się obudzi, że nie ma co i na czym jeść, nie ma środków czystości i ogólnie nagle wszystko musi
@Papejacques Dalej jest to dla mnie co najmniej dziwne. Też wynajmuję mieszkanie i mam przyjaciół zostających np. na 2-4 tygodnie kilka razy w roku. Jeśli media się płaci wg zużycia to generalnie właściciel się może odwalić. ;)

No chyba, że Wam jako współlokatorom to przeszkadza i sobie nie życzycie, to wtedy tak, należy jej to uświadomić.
@alfka media opłaca właściciel. Do obu mieszkań idzie z jednego źródła a nie ma oddzielnych liczników więc po prostu jak dostanie większy rachunek za wodę to wysyła maila z prośbą o przyhamowanie albo podniesie kwotę.