Wpis z mikrobloga

#strazmiejska

Straż miejska to tak naprawdę pracownicy urzędu miasta tyle, że ubrani w śmieszne uniformy. To żadne "służby mundurowe".

Także Mirki, nie dajcie się robić w bambuko i jak jakiś SMiak "coś od Was chce" to pamiętajcie, że możecie go śmiało olać, bo nic Wam zasadniczo zrobić nie może.

A już w ogóle zatrzymywanie się na machającego do Was SMiaka to śmiech na sali.
Odmachajcie mu i jedźcie dalej:)
  • 7
@W1nduuu:
Czytałem.
Dlatego już trzeci raz w tym roku jak SMiak próbował mnie zatrzymać w rynku swoją czerwoną latareczką to kulturalnie go minąłem i pojechałem dalej (z prędkoscią ok 25km/h).

I kurde żadnego pościgu, strzelaniny ani nic:(
@picofrico: Straż nie może zatrzymać auta w ruchu, chyba, że jedzie pod zakaz ruchu lub stwarza zagrożenie jakieś, ale i tak może zrobić notatkę do Policji z marką auta i blachami i już policja może rozliczać w tym wypadku. Tak to powinno wyglądać, ale wiadomo jak to jest z SM i JP
Straż miejska to tak naprawdę pracownicy urzędu miasta tyle, że ubrani w śmieszne uniformy. To żadne "służby mundurowe".


@picofrico: nie.. bo nie każda jednostka SM w Polsce jest wpisana w struktury Urzędu Miasta.... wszystko zależy od wewnętrznej organizacji urzędu/komendy...

Ale ogólnie jest to urzędnik, który działa na podstawie odrębnej ustawy, ma środki przymusu bezpośredniego, może kierować sprawy do sądu, może nakładać grzywny w drodze postępowania mandatowego..
więc sam sobie odpowiedz, czy
@picofrico: Ale z Ciebie dzban... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo masz do tej pory szczęście i trafiasz na strażników, którzy olewają sporządzenie dokumentacji z niezatrzymania się do kontroli, albo jeszcze będziesz pokornie przepraszał w sądzie i prosił o dobrowolne poddanie się karze w zaproponowanej wysokości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy czym doczytaj, że jeśli będą chcieli Cię kiedyś zatrzymać radiowozem - a Ty