Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, pytanie mam apropo studiów.Myślałem nad studiami w Danii ze względu na opinię szczęśliwego kraju, darmową edukację i wysoki poziom technologiczny.Angielski mam na poziomie B2+/C1.Kierunek w jakim chciałbym się kształcić to coś związanego z informatyką(w oko wpadł mi cloud computing na uczelni Aarhus) i rodzą się pytania:jak wygląda tam rekrutacja? do kiedy co i jak? Na co patrzą? Czy nasza matura "jest ważna" w Danii?
#pytanie #studia #studbaza #pytaniedoeksperta #gownowpis
  • 13
@Szalaputka: Dokładny przebieg rekrutacji znajdziesz na stronach uniwersytetów. Teraz, żeby być branym pod uwagę przy rekrutacji musisz zrobić IELTS albo TOEFL na poziomie wymaganym przez uczelnię. Polska matura jest ważna, a terminy rekrutacji kończą się zwykle w połowie marca.
@Szalaputka: jedź, jedź, genialny pomysł, zostań sobie takim.....
Prestiż, możliwości i darmowa edukacja :)
Koniecznie na business academy aarhus, zamieszkasz sobie w ładnej piwnicy kollegietu blisko szkoły, chociaż na IT to pewnie więcej zajęć w Golden building więc kawałek dalej, może łba Ci nie urwie po drodze od wiatru.
No i sobie będziesz dorabiać, wiadomo 16 godzin w tygodniu, żeby dostać drugą pensje od państwa, koniecznie w Arli sprzątając, ewentualnie będzie


@Szalaputka: A no i rekrutacja to jest poczatek roku, styczeń marzec, teraz to możesz.
Pracodawca będzie miał #!$%@? w te uczelnie, jedyne co go może podniecić to jak będziesz znać Duński. Przydasz się do wypełniaina faktur w centrum biznesowym.