Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego rozwiązania, taka sytuacja - pracuje dla 2 firm, mam 2 komputery, 2 różne VPNy. Bujanie się z dwoma kompami jest dosyć problematyczne i męczące. Jako, że muszę być dostępny jednocześnie w obu projektach (multitasking level hard), szukam jakiegoś rozwiązania, żeby te 2 kompy i 2 VPNy "złączyć" w jedno. Jakie jest najlepsze rozwiązanie - RDP Windowsa? Da się w ten sposób ogarnąc oba VPNy? #it #pracazdalna #vpn
  • 6
@mailbox: RDP miałbyś do jakiejś maszyny która gdzieś stoi podłączona (zostawiasz w domu). Zostaje kwestia połączenia przy dynamicznym IP. To też jakieś rozwiązanie. Osobiście spróbowałbym na mocniejszym sprzęcie na VMware Player wykreować maszynę wirtualną i postawić tam system i spróbować połączyć się z firmą przez VPN. Inna opcja wykupić w Azzure przestrzeń postawić maszynę z Windowsem i łączyć się do niej po Azzure. Rozumiem, że jak piszesz o RDP to obie
@w_t_d tak, obie maszyny z win10. Pierwotnie mialem taki plan, ze jeden komp stoi w domu ciagle podłączony, a z drugiego normalnie uzywam. Zastanawiam sie tylko jak to bedzie dzialac i czy nie bedzie lagow lub innych problemow z polaczeniem. Opcja z azurem wydaje sie byc interesujaca. Dzieki :)
@mailbox: Zależy jakie masz łącza. To tylko jest problemem z lagami. Drugi problem to na jakie IP masz nawiązać połączenie RDP? Mnie bardziej by zastanawiało czy jak mam aktywne połączenie VPN z firmą A to czy jestem w stanie nawiązać połączenie RDP z moim sprzętem poza firmą A? Jak wbijasz się tunelem, to cały ruch masz tunelowany. Można kombinować z ustawianiem routingu na Windowsie jak na Linux ale szczerze nie potrzebowałem