Wpis z mikrobloga

Szybki test nowego "wyjazdowego" setupu:
- iOptron SkyGuider
- Samyang 135/2
- Nikon D800
Całość na balkonie w mieście...
Do minusów poza fatalnym niebem, doliczam jeszcze chwiejny statyw... trzeba będzie go wymienić.
Ustawienie na polarną "na oko".
Wyszło coś około 54x90s przy ISO 100, bez klatek kalibrujących, flat sztuczny.


#astronomia #astrofoto #astrosky #nightsky #astrofotografia #kosmos
jgoluch - Szybki test nowego "wyjazdowego" setupu:
- iOptron SkyGuider
- Samyang 13...

źródło: comment_s5OVvqsGIkDRdYLQIC888SBbUzSpf8dm.jpg

Pobierz
  • 32
@Nedved, Warszawa, północna część. Spróbuję jeszcze przymknąć ten obiektyw do f3.2 czy f3.5, sprawdzę go też na innej puszce - d7000. Dodatkowo muszę coś jeszcze pokombinować z przeciwwagą bo niewystarczająca jest do tego zestawu. Wczoraj nawet przy zgrubnym ustawieniu na Polarną powinienem na tej ogniskowej bez trudu cykać >2min.
A setup typowo wyjazdowy na weekend czy jako dodatkowy zestaw do głównego gdy będę miał chwilę się rozstawić przy dobrym niebie.
To
@jgoluch: Wygląda fajnie. Miałeś jakieś przygody z Samyangiem na pełnej klatce? Ja swojego musiałem oddać do serwisu na kolimację, gwiazdy były maksymalnie rozciągnięte na rogach. Po tym zabiegu jest OK.
@jgoluch: Ja swoją 135-ką nigdy żadnej fotki w dzień nie zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A od kiedy masz D800? Nie kojarzę, żebyś wcześniej fotografował pełną klatką.
@namrab: Hmmm, D800 jakoś rok temu kupiłem. To wersja bez moda, więc z Wawy ciężko coś focić więc zwykle bawię się Atikiem 383 z filtrami NB - przynajmniej daje mi to namiastkę astrofoto z miasta. Chyba z tydzień temu odebrałem iOptrona, którego chcę skonfigurować właśnie na jakieś mniejsze wypady. Minus taki, że moje body nie są przerobione (IR). Twoja puszka niestety była poza zasięgiem...
@jgoluch dzięki bardzo (ʘʘ).
Serio duży kadr z tą pełną klatką. Sam planuje kupić 135mm ale f/3.5 i na M42 Carla Zeissa. Wołaj jak coś, jestem ciekawy jak się sprawuje ten Sky Guider.
@paliakk: Póki co to chyba muszę pomyśleć o lepszym statywie, albo testowo wrzucić go na nogi od HEQ5.
Sam montaż to taka trochę bardziej wypasiona wersja SW SA - z większą ładownością, stabilnością, lepszą przekładnią i paskami (tak jak jest to w CEM25).
Minus to zasilanie 12V ale i z tym dam sobie radę - kiedyś zbudowałem stację zasilającą w teren ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jgoluch - @paliakk: Póki co to chyba muszę pomyśleć o lepszym statywie, albo testowo ...

źródło: comment_YgRVEhQdzCZigZbrhGFmaKtupA2iErxu.jpg

Pobierz
@paliakk: Nie, wymaga stałego 12V - domyślam się, że to kwestia silnika krokowego a nie takiego zwykłego (coś jak w eq3-2 chociażby), który zwalnia wraz ze spadkiem napięcia.
Ale mogę się mylić - nie mam pewności.