Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Witam yerbowe świry, jak mówiłem tak robię - oto opinia o nowym yerbomosie, zakupiony ze strony yerbamarket.com ( ͡ ͜ʖ ͡)

Więc tak, po kilku dniach użytkowania jestem w stanie stwierdzić kilka rzeczy.
Różnic w konstrukcji praktycznie nie ma, pojemnik na susz jest zakręcany i szczelny (wiąże się z tym pewien problem, o którym niżej). Jedyne co, to ta słomka pobierająca wodę nie jest już na tym śmiesznym pierścieniu z rusztowaniem, tylko bezpośrednio wytknięta w pojemnik z suszem (pic rel w komentarzu), ale nie ma w związku z tym żadnej różnicy w funkcjonowaniu.

Co z funkcjonalnością?
Po pierwsze, bydlak jest dużo ładniejszy niż to białe, plastikowe cholerstwo, z którym wstyd się gdziekolwiek pokazać. W mojej wersji ten koszyczek na susz jest zielony, bo taki akurat mi się bardziej podobał ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kumpel wziął wersję czarną, też bardzo ładna. Z tego co widziałem to mają tez dostępne bez tej "naklejki" Mate Green.

Po drugie, jest mniejszy. Według sklepu mieści się 350ml wody, według moich bardzo precyzyjnych pomiarów to mniej więcej tak właśnie jest. Czy to problem, to każdy musi zdecydować za siebie. Mi osobiście nie przeszkadza to bardzo, wolę jego zmniejszoną pojemność i możliwość łatwiejszego spakowania go do plecaka albo i samochodu.
A propos samochodu właśnie, to ta wersja powinna na luzie wejść w trzymaki na kubki. Średnica podstawy termosa to jakieś 8cm, jak komuś bardzo na tym zależy to niech sobie zmierzy podstawkę w aucie i zdecyduje czy wlizie czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Termos robi się trochę grubszy, ale to kawałek wyżej i nie przeszkadza, chyba że ktoś chce wsadzic go jako bidon - nie próbowałem.

Po trzecie, temperatura. Stary yerbomos utrzymywał ją tak świetnie, że w zasadzie nie robił tego wcale. W tej wersji jest trooochę lepiej. Termometra niestety nie mam teraz przy sobie, więc precyzyjny pomiar mogę zrobić za jakiś tydzień dopiero. Na razie na podstawie badania palpacyjnego mogę stwierdzić że faktycznie jest lepiej. Wlany lekko ochłodzony wrzątek (na oko z 90°), w samym termosie po przelaniu miał z 80°, po godzinie temperatura miała z 70, może troszkę mniej. Po 3 godzinach woda nadal była ciepława. Ogólnie fantastycznie nie jest, ale nie ma tragedii. Jak ktoś chce dokładniejszy pomiar to komentarz proszę, zrobię i zawołam za tydzień.

No i po czwarte, termos ma specyficzny problem. Wspominałem o tym że jest szczelny, prawda? Otóż jest, i to bardzo. Między pojemnikiem na wodę a tym susz, przy dobrym dokręcaniu, praktycznie nie ma prawa wylać się woda. Gdy odwrócimy termos do góry nogami to costam sobie wykapie przez słomkę do picia, ale to raczej można się spodziewać. Zaskoczyło natomiast mnie to, że przez to jak szczelne jest połączenie, to trochę nie da się pić XD. Znaczy da się, ale ciężko. No bo wciągając przez słomkę u góry, nie ma drogi który powietrze jest w stanie wlecieć do pojemnika na wodę, i po prostu sobie wytwarzamy podciśnienie. Cośtam wody poleci, ale za mało żeby komfortowo pić.
Rozwiązanie? Proste i trochę głupie. Odkręcić koszyk z suszem, tak z 1 cm (w poziomie ten centymetr, nie pionie). Nadal będzie się trzymał, bo to spory gwint, ale jednocześnie nie jest tak szczelnie i normalnie można pić. No głupota kompletna, ale nie mam pojęcia jak inaczej można by to rozwiązać. Gdy skończymy siorbać to na szybko myk, dokręcamy, i z powrotem siup do plecaka.

Podsumowując, fajna rzecz. Mnie sprzedało już to że jest mniejszy i ładniejszy od poprzednika. Działa okej, jest okej, ma dziwny problem ze szczelnością, ale mi to osobiście nie przeszkadza. Lepszy niż poprzednik, lecz wciąż nie idealny.

#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub
GiraffeMan - Witam yerbowe świry, jak mówiłem tak robię - oto opinia o nowym yerbomos...

źródło: comment_dDftBqe8IDTj5sxciQwtXEcUBM7gA5L6.jpg

Pobierz
  • 5
Zaskoczyło natomiast mnie to, że przez to jak szczelne jest połączenie, to trochę nie da się pić XD


@GiraffeMan: pic related ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki za reckę, chyba wciąż zostanę przy plastiku, nie wyobrażam sobie rozszczelniana yerbomosu żeby się napić xD, a to, że ciekły to ponoć wszystkie rodzaje ciekły właśnie żeby mieć powietrze

@Stan_Przedzawalowy: coś koło 60zł?
SanFable - > Zaskoczyło natomiast mnie to, że przez to jak szczelne jest połączenie, ...

źródło: comment_ZMF6n1UF9ivh8uAogR4uBEKXIwOGKB9S.jpg

Pobierz