Wpis z mikrobloga

Problem z Tuskiem jest taki, że za jego kadencji robiono wały i wszyscy narzekali. Dzisiaj na Wykopie ludzie, którzy wtedy byli kaszojadami widzą w Tusku męża stanu i wyczekują jego powrotu.
Dlaczego kiedyś na Tuska wszyscy narzekali, a dzisiaj go kochają? Bo po kadencjach PO trudno było sobie wyobrazić jeszcze większe wałki i bezsens działania polskiego rządu. Aż przyszedł PiS i pokazał, że może być jeszcze gorzej. Jak wróci Tusk to nie będzie dobrze, ale będzie "trochę lepiej". O ile będą mieli jaja ukrócić socjal. Tutaj działa identyczny mechanizm jakim kierują się starczy ludzie, z których tak bardzo się śmiejecie. Normalny i inteligentny człowiek podziękowałby już partiom takim jak SLD, PO, .Nowoczesna itd. Mieli swoją szansę. Zmarnowali ją. A, że nie byli "gorsi" od dzisiejszego PiS to ich to usprawiedliwia? Przypomnijcie sobie ile Tusk i jego ludzie obiecywali. Populizm, kłamstwa, przekręty były na porządku dziennym. Tak jak dzisiaj.

A argumenty typu "skoro tyle wałów PO robiło to dlaczego nikt w więzieniach nie siedzi?" wsadźcie sobie głęboko w dupę. Większość polskiej sceny politycznej to ziomale z dawnych lat, a jeśli nie ziomale to ktoś zawsze na kogoś ma jakieś kwity z przeszłości. To, że te partie się nienawidzą to tylko złudzenie lub wieczna "teczkowa zimna wojna", cyrk dla średnio rozgarniętych gojów aby do końca świata głosowali na "mniejsze zło", bo w tym kraju mówi się głównie o dwóch partiach i większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia innych ugrupowań. "Mniejszym złem" co kadencję jest partia opozycji, a wychodzi na to, że te same partie (albo ludzie zmieniający barwy) przesiadają się ze stołka na stołek kiedy nadejdzie ich pora.

Standardowo muszę zaznaczyć, że nie jestem kucem, pluję na ludzi popierających Tuska jak i Kaczyńskiego. 90% argumentów wam właśnie odebrałem. [ #pis | #po | #kaczynski | #tusk ]
  • 8
@vrdst: Nie jestem dobrą osobą do szukania ludziom alternatyw. Do PE nie widzę jeszcze nikogo, na kogo ja chcę osobiście zagłosować. Osobiście popieram Mentzena, ale nie pasuje mi jego partia, bo za dużo tam szemranych postaci jest i brakuje chyba tylko Rodowicz w ich szeregach. Bardziej interesują mnie wybory do Sejmu w tym roku. Zobaczymy czy Gwiazdowski się ogarnie i co się stanie z innymi do tej pory.

Od ludzi wymagam
@UberKatze: niestety podejrzewam że gwiazdowski będzie kolejnym Kukizem, niemniej może coś z tego będzie albo jeszcze jakaś alternatywa pojawi się przy wyborach. Tusk wybawca nie jest, ale platforma bez niego to dramat, z nim to może chociaż coś się postarają. Kolejne wybory gdzie albo zdarzy się coś bardzo nieoczekiwanego albo znowu wybór mniejszego w danej chwili zła.
@UberKatze: W pierwszej kadencji PO mogło wprowadzić większość proponowanych zmian, w drugiej już w zasadzie nic ciekawego nie mogło się dziać, wyborcy byli już znudzeni, a w obliczu stagnacji w życiu politycznym coraz większą uwagę zaczęto przywiązywać do wałków, ale wałki robią wszyscy, bo jest to zbyt skomplikowana struktura by utrzymać ją w czystości, no i władza korumpuje trala lala itp. Ale nie uważam że PO miało więcej wałków niż inni,