Wpis z mikrobloga

@JohnFairPlay: Teraz wyobraź sobie jaka Polska musiała być bogata w PRL-u, skoro od czasów jego upadku naszą gospodarkę sprzedał Balcerowicz, skolonizował nas zagraniczny kapitał, a mimo to spadliśmy tylko do poziomu rozwoju USA w latach 80.
  • Odpowiedz
@bh933901: No nie wiem czy można powiedzieć, że spadliśmy bo od 1990 nasze PKB wzrosło pięciokrotnie.

Przed sprzedażą i rozgrabieniem naszego majątku żyliśmy gorzej niż przeciętny Amerkanin w 1950 roku (6500$ vs 9500$)
  • Odpowiedz
@bh933901 PKB USA jest nadmuchane tak samo jak Rosji ( mam na myśli PKB w czołgach , broni ropie i gazie ) przeciętny Amerykanin żyje oczywr lepiej niż Polak ale różnice są już mniejsze niż oficjalne porównanie PKB , kiedyś usiądę i zrobię mapkę zarobków netto z ogłoszeń o pracę w różnych krajach i co za to możemy kupic/wynająć i dodać do utrzymania koszty ubezpieczeń samochodu/ domu itp ew. opieki zdrowotnej i
  • Odpowiedz
@Nie_quatschen: Taką statystyką jest właśnie PKB per capita według PŚN. Można oczywiście spojrzeć krytycznie na metodologię jej wyliczania, ale nie jestem pewien, czy uwzględnia się tam cenę czołgu.
  • Odpowiedz
@bh933901 chodzi mi o to że taka Rosja jest od nas biedniejsza o 15-20 proc , a gdy tam się wjedzie to syf kiła i mogiła , zarobki w miastach innych niż Petersburg i Moskwa to pensje pomiędzy polską a Ukrainą
  • Odpowiedz