Wpis z mikrobloga

@Lorne: prawda, w elektronicznej książce masz za to wyższy VAT. Fakt pozostaje faktem, że zasadnicze składniki ceny się nie zmieniają, a to, o czym tu dyskutujemy to drobiazgi dające kosmetyczne różnice, które czasem są widoczne, a czasem, choćby dla uproszczenia rozliczeń są pomijane i niezależnie od formy cena wydania jest ustawiana na tym samym poziomie.
@dowhile: zeby mozna było robić większe promocje. Bo nie ma to sensu... Książkę możesz odsprzedać, z e-bookiem jest problem, więc jako OEM, winien miec e-book niższą cenę. I często ma, bo jeśli na książki drukowane robi się promocje do 50% (i to bardzo rzadko), to na e-booki bywają od czasu do czasu nawet 70-80%...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dowhile: zauważyłeś że gry z chmury są droższe niż pudełkowe wersje? Zobacz sobie filmik na YT z tv.gry. ogólnie chodzi o to że produkt taki jak książka lub pudełko musi być zakupiony przez sprzedawcę a później magazynowany. Sprzedawcy zależy na tym żeby się go pozbyć i po hajpie na dany produkt leci sporą przecena. W chmurze może sobie leżeć ile chce nie ma ciśnienia na sprzedaż więc cena jest stała. Wygląda
Fakt pozostaje faktem, że zasadnicze składniki ceny się nie zmieniają


@Jarek_P: co ty #!$%@?, nawet ten uproszczony wykres kołowy z kosztami pokazuje że sam druk to jakieś 10-20% ceny książki. Odejmując od tego kolejne kilka/kilkanaście procent ceny za transport i magazynowanie to podatek i sztuczne zwiększenie cen przez księgarnie to jedyne rzeczy uzasadniające dlaczego cena jest tak duża. Ale mimo wszystko - zasadnicze składniki ceny się zmieniają.
co ty #!$%@?


@wykopiwniczanin: czemu tak chamowato dyskutujesz?

nawet ten uproszczony wykres kołowy z kosztami pokazuje że sam druk to jakieś 10-20% ceny książki.


@wykopiwniczanin: czyli zakładasz, że przy ebooku koszt produkcji wyniesie zero? Będzie mniejszy, to oczywiste, ale nie będzie zerowy. Dystrybucja elektroniczna też nie jest za darmo.
Ja nie usiłuję dowodzić, że ten koszt się nie zmieni wcale. Chodziło mi jedynie o to, że zmiany nie są takie,
czyli zakładasz, że przy ebooku koszt produkcji wyniesie zero?


@Jarek_P: ??? Gdzie ja to napisałem xD

Nigdzie nie napisałem, że koszty spadną do zera.

Poza tym już nawet samo zwiększenie konkurencyjności (więcej osób mogłoby sobie pozwolić na dystrybucję elektroniczną niż analogową) może wpłynąć znacznie na cenę.

Poza tym, uwzględniając wszystkie te uproszczone zmienne to koszt e-booka powinien być albo taki sam albo nieco niższy, natomiast w tym przypadku cena jest wyższa
@dowhile: Zależy jaka książka i jaki kraj, mieszkam w uk i większość ebooków jest tańsza, w dodatku są promocje za 1 funta często, czego nie ma przy papierowych książkach... w bantustanie typu Polska Vat jest #!$%@? i eboki mają wyższy :/