Wpis z mikrobloga

Poczta Polska nadal w formie. Wczoraj odebrałem powtórnie awizo z wczorajsza datą wiec nie leżało w skrzynce długo (pierwszego w ogóle nie otrzymałem - standard). Dzisiaj o 16 byłem na poczcie odebrać przesyłkę i otrzymałem informację, że pismo wczoraj poszło do zwrotu. Wtf? Kiedy mialem je więc odebrać? Pytam się o adresata, a Pani nie wie:/ Jedynie wie, że z jakiegoś urzędu.

Od ponad dwóch lat nie skorzystałem z żadnej usługi Poczty Polskiej. Niestety czesto muszę odbierać pisma z urzędów.

Proszę Was nie korzystacie z tej gówno firmy jest wiele alternatywy na rynku w podobnych cenach, a czesto tańsze.

#pocztapolska #awizo #apel
  • 5
@delikwent:
Masz prawo do informacji kto był nadawcą przesyłki. Poczta dysponuje takimi informacjami. Babie nie chciało się sprawdzić.

$7 Regulaminu powszechnych usług pocztowych
2. Adresat może uzyskać informacje o nazwisku lub nazwie nadawcy przesyłki rejestrowanej zwróconej z powodu nieodebrania w terminie.

Niestety przy pismach z urzędów istnieje fikcja doręczeń. Przesyłkę nieodebraną w ciągu 14 dni traktuje się jak doręczoną, ze wszelkimi tego skutkami.
@delikwent: A no to racja na polu paczkowym konkurencja jest i niektórzy mogą być bardziej zadowoleni z usług innych firm kurierskich. Najbardziej pokrzywdzeni są chyba indywidualni klienci - nadający coś w drobnych ilościach. Z rozmów z osobami, które masowo nadają to mówią, że Poczta Polska daje im najlepsze warunki. A szczerze mówiąc to Poczta strzela sobie w stopę tym, że często daje takim firmom nadającym masowo - warunki, na których wychodzi