Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób będących na keto dotyczące pory jedzenia posiłków a dokładnie śniadania. Czy pierwszy posiłek jecie w okolicach południa jak wynika z większości komentarzy które znajduję czy zaczynacie od rana? Z racji chęci ograniczenia czasu przygotowywania posiłków i wygospodarowania dodatkowego czasu chciałbym rozłożyć całe makro na 2 posiłki i zastanawiam się czy lepiej zrobić to w formie śniadanie w ok godz 8 obiad 16-17 czy śniadanie godz 12 i obiad 16-17?
#keto
  • 8
@chixi: właśnie na początku bardziej dążyłem do IF ze wzgledu na korzyści tym bardziej że rano nie czuję często głodu. Jednak plan dnia powoduje że często miałem problem ze zrobieniem. wartościowego posiłku w okolicach południa. Chyba spróbuję przesunąć to na rano a na południe przesunąć kawę z masłem która rano. mnie budziła
@Quattron: samo keto nie mówi nic o godzinach posiłków, po prostu fakt, że tłuszcze nasycają na dłużej niż węgle sprawia, że ludzie łączą keto z Intermitent Fasting - dość prosto jest to zaimplementować na keto, a korzyści, które z tego płyną są spoko, więc jest to jakby naturalna droga. Ludzie, których słucham odnośnie IF mówią, że swoje okno żywieniowe możesz ustawić jak Ci wygodnie - lubisz śniadania, to jedz śniadania i
Jeśli coś ćwiczysz, to podobno lepsze efekty uzyskasz wykonując trening rano przed jedzeniem, ale to jakieś czary mary chyba są.


@ElCiesiel: to nie są czary. W czasie postu drastycznie rośnie poziom hormonu wzrostu. Wiec lepiej robić trening na czczo. I tak pobierasz energię z tłuszczy których masz pod dostatkiem, wiec nie musisz się pakować glikogenem przed treningiem.

@Quattron: rób jak Ci wygodnie. Osobiście na co dzień nie jem śniadań. Bo
@Quattron: ja jem od przyjścia do pracy, 8.30-9.00 jakoś. Na początku byłem sporym zwolennikiem odraczania śniadania, tak też byłem przyzwyczajony z czasów szkoły, kiedy jadłem po szkole, ale dobre keto śniadanie daje takie powera że dla mnie nie ma to sensu. Mogę się lepiej skupić w pracy jak coś zjem