Wpis z mikrobloga

Mirki z #usa #chicago, mam pytanie.
Czy jest sens robić jednodniówkę w Chicago z przylotem (8:30) i wylotem (20:00) jednego dnia?
Cel: głównie pospacerować po downtown, hop on hop off, taras widokowy, chill w jakimś parku.
Gdybym miał auto wypożyczone na lotnisku, żeby oszczędzić czas na dojazdy z/na ORD, da się je zostawić gdzieś w pobliżu centrum za free lub w jakiejś spoko cenie?
Iść w to? Czy wybić sobie z głowy?
Nigdy nie byłem w Chicago, a bardzo chciałbym zobaczyć :)
  • 7
@Andrzejek13 Dzięki! Za auto chciałem i tak zapłacić punktami z miles-and-more, bo trochę mi ich przepada niedługo.

A tak w ogóle ma to sens? Być w Chicago kilka godzin? Trochę jednak to kosztuje i będzie mega męczące. Muszę mieć pewność że warto :)
@MateuszOpoka: Jak dla mnie warto choćby po to żeby pochodzić po Downtown, Chicago w okolicach jeziora jest naprawdę ładne.
No i dojazd kolejką z lotniska to tylko ok 50 min drogi a cena to coś około 1-2 dolarów.
Pchać się samochodem do downtown raczej nie polecam bo duży ruch i parkingi płatne a tak to wysiadasz w samym centrum a wsiadasz na lotnisku.
@MateuszOpoka: ale leciałbyś specjalnie po to, czy i tak będziesz na lotnisku i masz tyle przesiadki? Jeśli lecieć specjalnie to chyba nie warto specjalnie lecieć by chwilkę pochodzić. Ale jeśli masz przesiadkę i wiele godzin dostępnych to bym jechał tą kolejką. Ja "pozwiedzałem" tą metodą wiele miast i mimo tego że się spieszysz to i tak mimo wszystko coś pooglądasz i zapamiętasz. Więc odpowiedź brzmi "to zależy" ( ͡° ͜
@pafcyk Tak, byłem. NYC mi się podoba, ale na przykład Miami bardziej (choć w downtown też byłem tylko kilka godzin, więcej czasu spędziłem w Little Havana i w Miami Beach).

@animuss Leciałbym specjalnie z NYC, koszt biletów do przełknięcia, z resztą mogę też wspomóc się milami z miles and more, więc prawdopodobnie będzie to kosztowało tyle co obiad.
Leciałbym specjalnie z NYC, koszt biletów do przełknięcia, z resztą mogę też wspomóc się milami z miles and more, więc prawdopodobnie będzie to kosztowało tyle co obiad.


@MateuszOpoka: skoro ci się chce i szybko chodzisz, to ja nie widzę problemu :>