Wpis z mikrobloga

Dzień dobry! Przymierzam się do znalezienia płatnego stażu wakacyjnego, ale mam kilka pytań - może ktoś z Was mógłby mi pomóc:
1. Najczęściej poszukują kogoś studiującego na politechnice lub innej uczelni, byleby był to kierunek informatyczny. Ja kończę teraz magisterkę z innego, humanistycznego kierunku, z informatyką mam tylko wykształcenie średnie - technik informatyk. Czy to dyskwalifikuje mnie na samym starcie?

2. Uczę się programować w C#, teraz zacząłem też bazy danych. Jakie są podstawy obu tych "dziedzin"? Takie, żebym mógł śmiało powiedzieć, że "coś już umiem". Stworzyłem program, który generuje gotowy przypis bibliograficzny po podaniu danych. Może to i mało, ale wykorzystuje niektóre z tych podstawowych zagadnień.

3. Znalazłem jedną wrocławską firmę, która oferuje staże z zakresu baz danych lub C#. Postanowiłem, że stworzę bazę danych np. księgarni i program, który pozwoli manipulować tą bazą - dodawanie rekordów, edycja i takie tam. Myślicie, że to dobry pomysł, żeby zrobić coś takiego, wrzucić na gita i dodać do CV?
#programowanie
  • 7
@Kayzan: 1. A dlaczego? Jeśli pokażesz, że ogarniasz, to nawet po turystyce możesz być ;p

2. Ogarnij trochę teorii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie pytania też nie są rzadkie

3. Dodanie czegoś na gita nie zaszkodzi, ale pytanie, jaki to ma mieć poziom skomplikowania. Tutaj niech się ktoś inny wypowie, bo i moje repozytorium nie jest bogate
@Kayzan: Jak coś umiesz to próbuj. Studia humanistyczne (o ile byłeś w tym dobry, a nie poszedłeś żeby chlać, no i nie jest to politologia czy SM) mogą ci się przydać kiedyś i to bardzo. Na początku będzie ciężko - ale potem mam wrażenie ci się to zrekompensuje, o ile nie weźmiesz ścieżki kariery jakiegoś quantum developera gdzie wymagają doktoratu z matmy