Wpis z mikrobloga

Po prawie 5 latach mój #oneplusone wyzionął ducha. Zaczęło się od bootloopa. Fastboot działa, ale w TWRP czekała przykra wiadomość "Unable to mount storage". Po kilkugodzinnym #wariacizxda i sprawdzaniu różnych metod unbrickowania telefonu wywnioskowałem że pamięć flash jest niesprawna. Nie działa fastboot flash i żadna inna operacja I/O.

Ktoś wykonuje reballing tego typu czipów, czy cała płyta główna jest do wymiany? Polecacie jakieś serwisy?

#oneplus #serwisgsm #android
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PieceOfShit:
Zaktualizować Twrp do najnowszej wersji od tego bym zaczął.

wipe data > Yes

Wszystko usunie. Więc jakiś rom pobierz na kompa i wrzuć jak zrobisz co pisze. Z wipe wrzucasz rom

Oczywiście w ustawieniach w Twrp > Mount masz opcje włączone? O których informuje w błędzie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomek_Tcz: próbowałem wgrać najnowszą wersję, ale każda komenda fastboot flash kończyła się niepowodzemiem. Udało się jedynie fastboot boot twrp3.3.img, ale nic więcej nie da się zrobić. Próbowałem adb push i instalację twrp, ale nie było na czym zainstalować, bo każda partycja ma 0MB. Wipe data również skutkuje Unable to wipe i potem Unable to mount.
Co do ostatniego akapitu to zaraz sprawdzę, ale jak mówię, najprawdopodobniej padła pamięć.
@Tomek_Tcz:

$ fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 1073741824 bytes
sending 'recovery' (13882 KB)...
OKAY [ 0.469s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: flash write failure)
finished. total time: 5.519s

Tak jak pisałem wcześniej, nie da rady już niczego flashować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PieceOfShit: to 6 lat pozniej dalej produkuja gorsze telefony? :) trzeba bylo brac 1+ chocby uzywke jak kasy nie miales:) poza tym nie ma czego zazdroscic, padla mi stacjonarka i klawiatura laptopa, pisze wlasnie z innego 13letniego lapka:) tylko on mi zostal, no i opo :)