Wpis z mikrobloga

Kaspersky vs. Malwarebytes. Hej Mirki, kończy mi się aktualna licencja i pod wpływem wielu dyskusji, które jakiś czas temu widziałem tutaj zacząłem poważnie myśleć nad przesiadką na Malwarebytes. Lubię mieć poczucie, że program robi to co jest jego pierwotnym założeniem bez niepotrzebnego bałaganu na zapleczu. Cenię sobie prywatność z samego założenia i lubię wiedzieć jak firma podchodzi do prywatności. Malwarebytes było wychwalane ponad wszelkie normy jakie to ono profesjonalne i bezpieczne. Otóż czytając regulamin prywatności trochę zbaraniałem. Firma działa pod banderą prawną USA i czytając 'privacy statement' zbiera ona dosłownie wszystko na komputerze na co się zgadzacie odgórnie. Do tego lokalizacja na podstawie zaawansowanego trackingu IP działa w sposób bardzo podejrzany z czego informacje również są przechowywane i zarządzane przez nich 'dla Twojego dobra'. Co prawda Kaspersky ma bardzo szczupły opis na stronie i pewnie podobne kwiatki są w szczegółowym T&C podczas instalacji, ale bardzo mnie to zdystansowało do przesiadki. Jestem ciekaw jakie macie osobiste zdanie na ten temat i czy może mylnie interpretuję te informacje? ( ͡º ͜ʖ͡º)

GeoIP Data
When we collect data from our client systems, we do not store IP address from which the request originates. However, we do use it to gather geographic information on the system calling in:

A location item indicating the continent, country, city, and approximate latitude/ longitude of the user based on your IP address
The type of connection (dialup/broadband/satellite/mobile)
The ISP through which the connection is made
The organization to which the IP address is licensed, if any

Why?

So our malware intelligence team can track malware and potentially unwanted program ("PUP") outbreaks and patterns.

Machine Identification Data

We identify each system by assigning each system with a Malwarebytes-generated distinct identifier that is created at install time.

Governmental; Law Enforcement

We may disclose personal information to government agencies, law enforcement officials, and private parties as we, in our sole discretion, believe necessary: (1) to satisfy or comply with any applicable law, regulation or legal process; (2) to respond to lawful requests, including subpoenas, warrants or court orders; (3) to protect our property, rights and safety and the rights, property and safety of third parties or the public in general; and (4) to prevent or stop activity we consider to be illegal or unethical.

In certain situations, Malwarebytes may be required to disclose personal data in response to lawful requests by public authorities, including to meet national security or law enforcement requirements.


Który bezpieczniejszy antywirus?

  • Kaspersky 23.7% (14)
  • Malwarebytes 47.5% (28)
  • Inny 28.8% (17)

Oddanych głosów: 59

  • 9
  • Odpowiedz
@PrezeeS7: Poczytałem, ale to wszystko taka papka jak wszędzie, ciężko być obiektywnym dlatego myślałem, że dowiem się czegoś więcej zadając pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników.
  • Odpowiedz
@thechips: kasperky to jeden z najlepszych obecnie antywirusów, posiada 2 wersje darmowe które oferują taka sama ochronę przed wirusami jak wersja płatna, w płatne uzyskujesz m.in firewall
z płatnych również polecany jest eset wychodzi taniej niż kasperskt i riweirz bardzo dobry firewall, świetny dla słabszych maszyn w ogóle nie odczuwam jego działanie, (ma chyba ta wadę ze raz przeskanowane pliki uważa za bezpiecznie, dlatego jest tak lekki dla systemu)

natomiast płacić
  • Odpowiedz