Wpis z mikrobloga

Siema.
Tak sie zastnawiam jak te przyszlosc sobie ulozyc i nie wiem jakie studia wybrac, moze ktos starszy doradzi. Mieszkam w woj. Slaskim.
Tak na oko matury to bedzie
polski 85+
polski rozszerzony pewnie kolo 85+
matma podstawa 90+,
biologia sam nie wiem z 75+ moze.
angielski rozszerzony tez pewnie z 80+
angielski podstawa 90+
chemia raczej slabo poszla, wiec nie biore pod uwage.

Do tego interesuje sie sportem troche.

Myslalem nad inzynieria biomedyczna gdzies, ewentualnie jakies psychologie, fizjoterapie (trenuje trojboj troche), ale sam nie wiem. Czy ktos mniej wiecej byl w podobnej sytuacji? Ogolnie to interesuja mnie tematy biologiczne, ale literatura jak najbardziej tez. Bardzo lubie matematyke. Ciezka sprawa :(

Ktos mialby jakas rade?

#studia
  • 32
  • Odpowiedz
@mat-soj: No wiem, ze niby ja, ale czlowiek zostaje wrzucony w mnogosc tych uczelni, kierunkow, a nie ma nawet pojecia co jest przyszlosciowe, a co niewiele go nauczy :/
  • Odpowiedz
  • 1
@DywanTv inżynieria biomedyczna niby spoko ale żyjącą jak wygląda rybnej pracy. Zorientuj się ile firm w Polsce się tym zajmuje i jak obejrzysz obie to się zastanów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jak Cię interesuje biologia fizjo może być spoko, tylko uważaj żeby Ci studia nie zleciały bez żadnej praktyki. Jak zrobisz trochę praktyki albo kursów co niestety tanie nie jest to może być ok. Wiadomo że najlepiej wyjdziesz
  • Odpowiedz
@emesc: @sikzmiednicy: Ogolnie to mialem taki pomysl, zeby isc w strone fizjoterapii i dalej trenowac trojboj. Wtedy za kilka lat bede juz dosc doswiadczonym zawdnikiem (jak Bog da), co z kolei bedzie przyciagalo klientow. Bo jednak fizjo sportowiec to co innego niz fizjo jakis leszcz.
  • Odpowiedz
inżynieria biomedyczna niby spoko ale żyjącą jak wygląda rybnej pracy. Zorientuj się ile firm w Polsce się tym zajmuje i jak obejrzysz obie to się zastanów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@emesc: Przeciez wszedzie, gdzie jest sprzet medyczny potrzeba kogos, kto go ogarnia, nie?
  • Odpowiedz
@DywanTv: Jeśli interesuje cię ludzkie ciało i ogarniasz tematy mechaniczne i sportowe ale nie jesteś super bystry to fizjoterapia będzie strzałem w 10. Tylko pamiętaj, że jak prawie w każdej dziedzinie, żeby dobrze zarabiać musisz sporo wysiłku włożyć w rozwój i być jednym z najlepszych.

Generalnie studia w Polsce to stara czasu i pieniędzy. Ale do niektórych rzeczy po prostu trzeba papieru.
  • Odpowiedz