Wpis z mikrobloga

Zbliżające się wybory do PE i obecna sytuacja na scenie politycznej w Polsce odkryły jedną ciekawą sprawę ..
Chodzi mianowicie o Pawła Kukiza i jego ugrupowanie. Ze swojej strony, cały czas byłem trochę nieufny w jego zryw patriotyczny i płonne intencje zreformowania sceny politycznej w kraju. Dziś całkowicie pozbyłem się już złudzeń. To, że nie ma go w szeregach Konfederacji dobitnie ukazuje prawdziwe cele powstania jego partii. Przecież gdyby tylko zechciał, wniósłby aportem nawet te swoje JOWy ale jak widać, nie o to tu jednak chodziło. Podobną rolę pełni teraz Wiosna po lewej stronie sceny. I jedna i druga, z tych partii to pontony ratunkowe ciągnięte za głównymi trałowcami: PiS, PO - na wypadek zwrotu w nastrojach społecznych. Wymyślone przez prawdziwych architektów tego chorego systemu, gdy zajdzie taka potrzeba zostaną odpowiednio dopompowane, przesadzą do nich kilku spadochroniarzy, a tych za bardzo już naznaczonych i zużytych po prostu zatopią.

#polska #polityka #kukiz #konfederacja
  • 5
@sheeple: Kukiz już raz wytłumaczył dlaczego nie może dołączyć do Konfederacji

Niestety, sa punkty fundamentalne i całkowicie nie do pogodzenia. Ja chcę demokracji-Korwin gardzi demokracją, nazywajac ja "dupokracją" i chce monarchii. Ja chcę JOW a Korwin jest ich wrogioem, chce zachowania obecnej, partyjnej ordynacji. Ja postuluję o referenda, ktorych wynik OBOWIĄZYWAŁBY władzę a dla Korwina referenda są niedopuszczalne. To sa sprawy kluczowe. Różnice nie do pogodzenia. Pozdrawiam.
@sheeple: Niech on lepiej wraca do walenia gorzały i śpiewania po festynach. Ostatnia rzecz która potrzebna jest konfederacji to Kukiz który nie rozumi czym jest wyższa koniecznośc tylko chce się bawić w jakieś pojęciowe przepychanki. Ja tam się cieszę że nie dołączył, Jakubiak i Liroy to raczej jedyne co dobrego z kukiz15 wyszło. Reszta może spaść z rowerka na jesieni.