Wpis z mikrobloga

#warszawa #ztm #mobilet #jakdojade
Jak kupuje 75min bilet normalny to co mam wpisać w „numer linii”? Jadę metro i potem przesiadam się w tramwaj lub autobus. Albo na odwrót. Co wpisać? Pomóżcie.

Jak jadę metro wpisuje M1, ale mogę się przesiąść?
Jak jadę tramwajem wpisuje np 33 i potem mogę normalnie metrem?
Jak autobusem to wpisuje np 148 i się potem przesiadam?
  • 14
@methiu: to ma znaczenie tylko wtedy, gdy nie przesiadasz się, tylko używasz biletu jako jednorazowego na jeden przyeazd. Możesz jechać wtedy ponad 75 minut linią, w której zacząłeś używać biletu. Gdy używasz jako przesiadkowego, to możesz wpisać co chcesz.
@methiu: jak masz bilet kartonikowy to kasujesz go tylko raz, a potem jest na czas, więc na kartoniku masz wpisaną jedynie linię, gdzie skasowałeś, zakładam że tu działa podobnie, ale nie chcę wprowadzić w błąd, to tak na chłopski rozum
@methiu: Jeździsz czym chcesz przez 75 minut w I strefie biletowej, to nie ma większego znaczenia tak naprawdę co wpiszesz, ważne żeby zakończyć podróż w ciągu tych 75 minut, generalnie ja wpisuję zawsze pojazd do którego wsiadam jako pierwszego i taka jest też zasada, więc jak metro to podajesz faktycznie to M1 albo M2
@KarPaKo Nie pierwszy... tylko od dziś kupuje w aplikacji bilety i to mi zamąciło w głowie co w tym numerze linii wpisywać, bo zawsze na kartonikowych jeździłem i się przesiadałem ile chciałem.