Wpis z mikrobloga

Polska policja jest już od jakiegoś czasu w posiadaniu "bodycamów" podobnych jak mają w USA. Jako że bardzo lubię oglądać jak radzą sobie nasi koledzy w mundurach zza oceanu, tak ciekawi mnie czy istnieją jakieś nagrania tego typu z naszego kraju. Osobiście nie mogłem znaleźć ani jednego ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jestem ciekawy z jakiego powodu, czy istnieje jakieś prawo zabraniające publikację takich materiałów ? Czy po prostu w naszym kraju jest tak spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #policja #polska #prawo #pytanie
  • 8
@abrakadabra125: Z tego co można przeczytać w opisach filmów np. na kanale YT "Police Activity" decyzję o publikacji podejmuje policja, sąd lub prokuratura - żeby przedstawić opinii publicznej materiał potwierdzający, że funkcjonariusz działał zgodnie z prawem. To nie są wycieki, tylko świadome decyzje władz. U nas pewnie z czasem też zaczną się takie publikacje, jak tylko stanie się "coś złego" i racja będzie po stronie policjantów.
@minedek: > W usa widocznie inaczej do tego podchodzą.

@abrakadabra125: a dokladniej to w USA nagrania sa uznawane za wlasnosc obywatelska poniewaz powstaly za pieniadze podatnikow. Mniej wiecej na takiej podstawie w USA policja musi udostepniac nagrania. W przypadku PL nie istnieje zaden przepis ktory nakazywalby udostepnianie tych nagran.
@liguryt: tak racja tylko w USA istnieja konkretne organizacje ktore wnosza o wydanie wszystkich nagran. Policja wielokrotnie juz wnosila o
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, pozostaje czekać na odpowiednie zmiany w prawie które umożliwią publikację takich nagrań. Może ze 100 lat im wystarczy( ͡° ͜ʖ ͡°)