Wpis z mikrobloga

I co oni niby myślą? Że ktoś kto zrobił linię produkcyjną, zainwestował w markę itd teraz przestanie produkować? Przecież to marka światowego zasięgu. Jakoś nie widzę żeby Chińczycy potrzebowali zachodu(chyba tylko rynek zbytu). Korzystali z czegoś pewnego i bez kosztów(android a nie IOS), ludzie byli przyzwyczajeni do andka. Teraz pojawi się następny system który będzie słaby ale bardzo szybko nadrobi zaległości (do poziomu andka) bo przecież wiedzą jak to działa a zamiast
@musztym: Nie sądzę, żeby nie było dostępu do rzeczy, które wymieniłeś. Działają bez google services, więc nic nie stoi na przeszkodzie.

Jakoś nie widzę żeby Chińczycy potrzebowali zachodu(chyba tylko rynek zbytu).


@zaspanyziom: Trochę potrzebują, bo jednak jest w tym trochę know-how, a napisanie nowego systemu, który zastąpiłby androida to nie jest projekt na parę miesięcy.
Oczywiscie mówiłem o tym że nie potrzebują nas do dzialania. Właśnie to know-how już mają. Tak jak wszystko(np rozwiązania z Volvo używane w lokalnej chińskiej marce po przeniesieniu tam produkcji) po prostu ściągną. Mówiłem że na początku będzie lipa ale bardzo szybko ten poziom nadgonia bo chyba nie wierzycie że nie ma tam ludzi którzy wiedzą jak to działa? Zwłaszcza że to przecież system na linuksie i nie widzę przeszkód żeby na
@pandagata: oczywiście nie będzie on lepszy od andka ale docelowo będzie bardzo zbliżony poziomem. Wystarczy zobaczyć jak wyglądają telefony "chińskich marek"(Apple też produkuje w Chinach hehe). To wszystko już dawno wiedzą bo ściągnęli.
@musztym: a dlaczego mieliby nie korzystać? Wszystko będzie działać po staremu, jedynie aktualizacji nie dostanie.

@Polanin: to sobie stworzą swoje procesory, w czym problem? Exynos, Kirin, Mediatek, Qualcom, Xiaomi chce tworzyć swoje Surge, Google chce tworzyć swoje do Pixeli, Apple ze swoimi Fusion i Bionic itd.
@musztym: a po co one komukolwiek? Zamienników czy to w sklepie play, czy w alternatywnych sklepach jak np. FDroid jest od zatrzęsienia. Android bez usług googla jest nadal pełnoprawnym smartfonem, a dodatkowo sam producent może stworzyć swoje autorskie aplikacje do obsługi usług googla.
@nietenteges: po co komu gmail, youtube czy gpay? No nie wiem, wydaje mi sie ze sa potrzebne. Juz nie mowiac o analyticsach, adwordsach itp. A procent ludzi ktorym chce sie kombinowac z jakimis zamiennikami zamiast kupic normalny telefon jest bardzo maly
@musztym: akurat do Youtuba, GMaila, Chroma, Google Maps jest od groma zamienników mogących obsłużyć goglowe serwisy bez potrzeby posiadania usług tejże firmy w telefonie. Marka smartfona nie ma tu znaczenia.

Natomiast rację masz,że nie każdemu chce się bawić w instalację alternatywnych sklepów i aplikacji i podpinanie tego pod konto google. Ludzie chcą uruchomić i mieć. I to rozumiem mimo że uwielbiam grzebać i kombinować xD

Rację masz także jeśli chodzi o