Wpis z mikrobloga

no raczej nie ma, 4 lata temu w sondażach miał 8-12% i ostatecznie dostał 4.76%.


@Clefairy: Ja mówię o FAKTACH i wynikach wyborów, a Ty o sondażach. Korwin z wyborów na wybory głosów ma coraz więcej (poza samorządem).

Tak czy inaczej bzdury piszesz o tych sondażach 8-12% bo przed ostatnimi wyborami do Europarlamentu KNP miał sondaże 2-4% - tu link http://wyborcza.pl/1,75398,15995140,Ostatni_sondaz_CBOS_przed_wyborami__PO_przed_PiS_.html

natomiast przed Sejmem było podobnie, np. tu 2,5% dla KORWiN
@miki4ever: to źle. W dobrym systemie powinni się bogacić zarówno biedni jak i bogaci. W takim sensie, że praca biednych ludzi powinna stanowić większą wartość i większe zarobki - nie chodzi tutaj o rozdawnictwo z publicznych pieniędzy. Ulgi i przywileje powinny być takie same dla biednych jak i bogatych

Tymczasem jak wygląda kapitalizm w praktyce? Bogaci się bogacą i sterują biednymi - bogaci mają władzę, więc wraz z rozwojem firmy nie
@virtuti_stulejari: piszesz z perspektywy premiera lub ministra, ktory walczy o dobro kraju. Z mojej perspektywy to co piszesz nie ma sensu, skoro jestem juz w grupie najbogatszych, co jest zlego w tym zebym sie jeszcze bardziej bogacil? Teoretycznie dla mnie Korwin to idealna opcja.
nie ma w tym nic złego, ale dlaczego biedniejsi maja być bardziej biedni?


@virtuti_stulejari: Mam w dupie co chca biedniejsi, moga sie bogacic, nie moja sprawa.

Dlaczego nie mogą się bogacić zarówno bogatsi jak i biedniejsi?


@virtuti_stulejari: Poniewaz wtedy Polska musialaby isc w strone wiekszej wspolpracy z UE i Niemcami, a nasza mentalnosc nigdy na to nie pozwoli. Zeby cale spoleczenstwo sie bogacilo, musi sie bogacic caly region, a na
@miki4ever: nie tyle we współprace z niemcami, co po prostu zmiana prawa, tak aby opłacało się w polsce zakładać firmy. Leży zarówno stary beznadziejny system edukacji(nie kształcimy żadnych specjalistów) jak i brak miejsc pracy (bo jak ktoś coś więcej potrafi to musi jechać na zachód szukać pracy...).

Współpraca z niemcami da nam tyle, że oni będą nami rządzić bardziej niż teraz i narzucać swoje zdanie(tak jak rozwalili nam cukrownie i zablokowali
@virtuti_stulejari: Firme IMO duzo latwiej zalozyc i utrzymac w Polsce niz np. w Niemczech. Co do ksztalcenia, to gimnazja w zalozeniu byly dobrym na to pomyslem, ale niestety ktos stwierdzil, ze jednak LO musi byc dla wszystkich i sie posypalo. Pozniej przez lata probowano wypracowac koncepcje, ale teraz PiS wszystko zaoral i wrocilismy do punktu wyjscia.
W Niemczech np. zeby byc sekretarka nie potrzeba studiow, nawet nie trzeba liceum. Idziesz do
@miki4ever: no właśnie to jest główny problem. Kolejny problem jest brak miejsc pracy, które zwiększałyby wartość polskiej gospodarki. Oprócz sektora IT w Polsce i paru innych, który de facto jest tanią siłą roboczą USA za 1/3 ich stawki to nie ma w Polsce rozwoju. PKB nie wzrośnie od prac kasjerów, magazynierów i sprzątaczek.

Gdyby wprowadzono w życie jeszcze test przedsiębiorcy i próbowano mocno opodatkować IT to polska gospodarka byłaby kompletnie zaorana.
@wyindywidualizowanyentuzjasta: znajdzie się bo wraz z likwidacją chcą zwolnić kilaset tysięcy urzędników i wszystko sprywatyzować. Chociaż roczny budżet państwa przy obecnych podatkach to bodajże 800 miliardów cebulionów. Po obniżkach wpływy spadną do 50-100 mld.

Tylko koorwin nie uwzględnia tego, że każda prywatna szkoła i szpital będzie dyktować swoje ceny, więc finalnie może okazać się tak, że ktoś dostaje te 3000 do portfela zamiast płacić podatek, ale jak przyjdzie obywatelowi zapłacić za
@Precypitat: o kim mówisz? Nie wiem czy rozumiesz na czym polegają koalicje xD ps korwin mówił o koalicji z pis kilka lat temu, w zasadzie to powiedział, że koalicje może mieć z każdym zależy wszystko jak rozkładają sie mandaty w sejmie, dokladnie to samo robi każda partia co wybory xDDDD hur dur bekazprawakow, nawet mi was nie szkoda ćwierćmózgi xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verdu: mi ciebie nie szkoda baranie, nie ma takiego debilizmu starego dziada, którego byście sobie nie wytlumaczyli jakos xD tak bedzie niszczyl pis jak teraz niszczy ue, ale skad wy debile mozecie to zrozumiec, jak u was ledwo dwie komorki w glowie sie stykaja na tyle tylko by slepo powtarzac slogany.