Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#wedkarstwo
Mam pytanie do Mirków z hodowlami własnych robaków. Czy ogólnodostępne schematy do hodowli dendrobeny sprawdzą się do utrzymania rosówki? Czy te 2 rodzaje w jednym pojemniku się nie "pogryzą"? I czy w ogóle jest sens by próbować je rozmnażać samemu
  • 5
@Mititong: To czy się opłaca zależy raczej od Ciebie i od tego ile potrzebujesz :) Ja wolę sobie kupić 3 opakowania w wędkarskim raz na 2-3 tygodnie niż bawić się w hodowle...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hmmm, z tego co się orientuję w moich sklepach wędkarskich 5 rosówek kosztuje około 13zl. Więc według mnie jest to opłacalne. Dziś była idealna pogoda i nazbierałem przed chwilą cały słoik. Podejrzewam, że na weekendzie nie żużyłbym wszystkich i zastanawiam się nad rozpoczęciem hodowli. Latem mam zamiar dosyć mocno nęcic w rzece i to chyba byłby całkiem dobry dodatek. Pytam doświadczonych bo w zeszłym roku coś popsułem i najzwyczajniej na świecie wszystko
@Mititong: Z tego co się orientuję, to hodowla rosówek jest niezwykle trudna i są duże szanse, że nie utrzymasz hodowli. Łatwiejsza w hodowli jest dżdżownica kalifornijska, ale ponoć rosówka jest lepsza.
@Mititong: youtube albo grupy na facebooku. Ostatnio popularny temat.

W skrocie duzy pojemnik z ziemia odkryty od gory, male dziurki w pojemniku, do tego jakies trawki, mchy, koniecznie wytloczki z jajek, karmisz obierkami oraz skorka z arbuza, stawiasz w piwnicy i samo zyje. Raz na tydzien wystarczy nawilzyc