Wpis z mikrobloga

TL;DR
Facet wysłał 5k fotek do SM z nielegalnie zaparkowanymi samochodami.

Dziś dopadł mnie warszawski, samozwańczy strażnik obywatelski. Pan Marek.

Dostałam mandat 250 zł, ale historia, którą dzięki temu poznałam, jest warta tych pieniędzy.

Pojechałam na komendę do Piaseczna. Miałam tam zostać wysłuchana na okoliczność zdjęcia, które nie wiadomo, kto mi zrobił.

Wykroczenie drogowe, które jako żywo popełniam na tym zdjęciu, przedawniło się tydzień temu, ale policja chciała ukarać mnie za wykroczenie niewskazania kierowcy pojazdu, który kierował moim autem. I za to te 250 zł. Dzięki tej wizycie dowiedziałam się o istnieniu pana Marka. Emerytowanego pracownika Najwyższej Izby Kontroli, który mieszka na Alejach Jerozolimskich i w ramach swojej pasji fotografuje wykroczenia drogowe. Miesięcznie warszawska policja dostaje od pana Marka 5000 (słownie: pięć tysięcy) fotografii obywateli popełniających wykroczenie. A to źle zaparkowany samochód, a to – jak w moim przypadku – nie dostosowanie się do znaku poziomego i na chama przejechanie wprost, gdy znak nakazywał w prawo.

Sprzęt, którym pan Marek operuje świadczy o tym, że pasja przerodziła się w pracę. Jest bardzo profesjonalny. Policjanci na komendzie mówią, że na jego zdjęciach da się odczytać numery roweru Veturilo, dzięki czemu lista osób do ścigania rozrasta się o rowerzystów, przejeżdżających na pasach. Pan Marek od 1,5 roku zasypuje warszawską policję tysiącami zdjęć i zawiadomień o popełnieniu wykroczenia, które stołeczna policja rozdaje po sąsiednich jednostkach, bo sama nie ogarnia się z tą kuwetą. Dlatego za wykroczenie popełnione w centrum Warszawy pedałowałam aż na komisariat w Piasecznie.

Pozdrawiam pana Marka! Jego historia jest dowodem na to, że niektóre zawody ma się w genach, nie w CV.


Edit:dostaję informacje, że pan Marek byl jednak pracownikiem IPN, nie NIK.
:)

#warszawa #straznik #policja #texas #mandat #kodeksdrogowy #policjanciplacza #mama #mamanadrodze #power #rider #driver

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2442583582439895&id=100000648303540

#warszawa #motoryzacja #polskiedrogi #polska
  • 16
przedawniło się tydzień temu

@modzelem:
§ 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od zakończenia tego okresu.

To jakaś stara sprawa?
nie popełniać wykroczeń i pan marek zostanie bez swojego hobby


@elim: w pełni popieram, 100% skuteczności ale 0% zakazów, przymuszania czy przemocy :)
@Harmideron: niby spoko, ale trzebaby obczaic te zdjecia zeby powiedziec cos wiecej. Co jesli robi zdjecia samochodom, ktorych np jedno kolo bylo zaparkowane na 10 cm pasow wyznaczonych z ruchu? Pozytek spoleczny zaden, zamiast tego jest problem z zawaleniem policji niepotrzebna praca
no i prawidłowo co w tym złego?

@Harmideron: @niewidzialna_reka_wolnego_rynku: @elim: @aHmuX: tym, że policja zamiast szukać łbów którzy ukradli ci auto albo jechać do zgłoszenia, muszą zgodnie z prawem na początku przerobić 5000 zgłoszeń jakiegoś nieudacznika, gdzie na pewno jakieś 90% to przejechanie po pasach rowerem, albo niezatrzymanie się na zielonej strzałce... Na youtubie jest kilka kanałów, gdzie tacy idioci jak on robią też nagrania w 99% bez