•  

  Eksperyment obalający kłamstwa @cyberpunktbtc na temat eth:
  I will sync an archive node using only a warp-synced node. In other words, I will reconstruct 2.36 TB of archive data using only 180 GB of data as an input.. Komputer słaby, z 2014.
  Goły blockchain eth ma 76GB, to z niego powstały najpierw te 180GB (narzut bazy + stan po wykonaniu transakcji w jego node), a potem 2.36TB (każdy stan pośredni podczas wykonywania transakcji). Node archiwalny to cache starych danych używanych np. przez block explorer, a nie przez sieć.
  #ethereum #kryptowaluty #bitcoin #wagaeth

  (w temacie odpisać nie mogę, po zaoraniu w innym temacie dostał bólu dupy i cenzuruje)

  •  

   @megaloxantha: to nie pierwszy i ostatni raz kiedy naczelny kryptograf i programista tagu #bitcoin zostaje złapany na kłamstwie, ja mam go na czarnej liście, ale nie blokuje jego komentarzy, niech się chłopak produkuje nadaremno
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @taksanski_widelec: @megaloxantha: Polecam wszystkim przejrzeć różne tematy na forum: https://ethereum.stackexchange.com/

   To forum etherowców i zadają tam różne techniczne pytania, ale nie uświadczycie ściemniania i bronienia ETH, tylko normalne dyskusje, pytania i odpowiedzi na techniczne kwestie. Sprawdźcie problemy ludzi o węzły ethereum, oraz odpowiedzi na nie i wyjaśnienia :D

   Mnie nie musicie ufać na słowo, tam sami etherowcy piszą dokładnie jak to wygląda :D

   @megaloxantha: Sam pobierasz swój blockchain i nie weryfikujesz go, tylko ufasz ze jest poprawny. Żaden przeciętny użytkownik nie jest w stanie zsynchronizować blockchaina z pełną walidacją i to już teraz, niedługo po starcie. Co będzie w przyszłości? Nikt nie zwaliduje blockchaina ETH, więc tak naprawdę po co go pobierać?

  •  

   @megaloxantha: Przestań bronić ETH, Vitalik i tak już szykuje następny wynalazek ETH 2.0. Tonący statek wszyscy opuszczą.

  •  

   @kryptoholik: przejście na PoS i sharding było w planach od początku

  •  

   @kryptoholik: Oni zaczęli nazywać ETH 2.0 te vaporwareowe zmiany które są zapowiadane i obiecywane od lat, ale tylko są przesuwane w czasie bez przerwy :D

  •  

   przejście na PoS i sharding było w planach od początku

   @megaloxantha: 2019 i nadal go nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Poza tym to nic nie rozwiązuje a POS to syfiasty scamerski system na który tak naprawdę tylko czekasz co już nieraz przyznawałeś. Masz wyjebane na to całe ETH i bronisz go tylko dlatego że liczysz na darmowe ETH ze stalkowania. Bezpieczne "kopanie" bez ponoszenia kosztów...

  •  

   @cyberpunkbtc:

   Żaden przeciętny użytkownik nie jest w stanie zsynchronizować blockchaina z pełną walidacją i to już teraz, niedługo po starcie
   pełna walidacja zajmie nieco ponad dzień, robiłem to trzy razy w 2018, sprawdzałem kilka rzeczy. Raz zrobiłem pełen node archiwalny Parity. Walidacja archiwalnego zajęła 10 dni o ile pamiętam, na pewno mniej niż 14.

   Dowiedziałem się czego chciałem to teraz robię fast sync. Oszukanie noda co do stanu podczas fast sync wymaga ataku 51% na sieć. Po jednokrotnym ściągnięciu stanu bloki są w pełni weryfikowane i nawet atak 51% nic nie zrobi.

   Masz wyjebane na to całe ETH i bronisz go tylko dlatego że liczysz na darmowe ETH ze stalkowania.

   co xD to nie jest religia. Po co miałbym trzymać tokeny jakbym nie liczył na jakąś korzyść w przyszłości?
   I nie darmowe tylko za generację bloków z transakcjami.

  •  

   pełna walidacja zajmie nieco ponad dzień, robiłem to trzy razy w 2018, sprawdzałem kilka rzeczy. Raz zrobiłem pełen node archiwalny Parity. Walidacja archiwalnego zajęła 10 dni o ile pamiętam, na pewno mniej niż 14.

   @megaloxantha: Jak zwykle ściemniasz. Nie jesteś w stanie zrobić pełnej synchronizacji ze sprawdzaniem wszystkich operacji na adresach i smart kontraktach i doskonale o tym wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @cyberpunkbtc: Pisałem kilka razy i tobie i pawlo który to samo pisał - ściągnij parity i sam się przekonaj.
   Można nawet ustawić kasowanie bloków po weryfikacji, dokładnie tak jak pruned w bitcoinie, wtedy wystarczy >35 GB na ssd, bez prunowania 190GB. Z prunowaniem leci szybciej bo mniej lata po dysku.

   Jakby dało się to jakoś obiektywnie zweryfikować z zewnątrz inaczej niż samemu weryfikując to mógłbym się założyć nawet o $100k że się da, to byłyby łatwe pieniądze

  •  

   @cyberpunkbtc: @megaloxantha: Ciekawe rzeczy gada Andreas o tym. Mogłem coś pominąć, albo źle zrozumieć bo późno
   https://www.youtube.com/watch?v=blyAg4mNS60

   Ogólnie jak rozumiem to Full Node Bitcoinowy to odpowiednik Archival Node w ETH. Te node co ma na myśli megaloxanthia to takie pół full node.
   * Część danych została zsnapshotowana (przygotowana wcześniej) z powodów błędów Ethereum, bo inaczej ograniczone wersje by nie mogły się synchronizować (najs), podobno 2 Hard forki na to poszły. W sensie część zbędnych danych została usunięta, Archival te dane weryfikuje, półprodukty nie.
   * Podobno węzeł Bitcoina przechowuje historie poprzednich transakcji (w sensie, że da się odpytać o to skąd dana osoba ma kasę i dostaniesz wynik), a Ethereum nie. O ile dobrze rozumiem; trzeba synchronizować cały węzeł (?)
   * Vitalik jest pedałem

  •  

   @fervi: Andreas powtarza błędne dane po maksymalistach, bitcoin nie ma odpowiednika archived node. Nawet dał w opisie link do wątku na twiterze gdzie ktoś mu to wyjaśnia.
   Skoro z 76GB da się wygenerować node archiwalny, to gdzie i co miało by być kasowane? 76GB to wszystkie transakcje w blokach kiedykolwiek.

   Część danych została zsnapshotowana (przygotowana wcześniej) z powodów błędów Ethereum, bo inaczej ograniczone wersje by nie mogły się synchronizować (najs)

   to jest bzdura którą usłyszałem po raz pierwszy, chodzi o szczegół techniczny dotyczący rozmiaru zajmowanego przez puste konta. Atak umieścił w bazie miliony pustych kont (zero transakcji, bilans zero) i adres każdego takiego konta zajmował miejsce.
   Hard fork zmienił zasady przechowywania stanu i puste wpisy w bazie zostały po nim usunięte.

   Dlatego synchronizacja w tym momencie hamuje bo node najpierw musi te wpisy stworzyć wg starych zasad zanim dojdzie do bloku z hard forkiem. Ktoś mu to powiedział a on tego w ogóle nie zrozumiał.

  •  

   @megaloxantha: No ok, ale są puste konta. I teraz powiedzmy, że przeleję na puste konto pieniądze, to powstanie? Czy to nie będzie problem dla Archive Node? Bo jak rozumiem AN ma te konta, czy również usunął?

   Nie wiem, trzeba będzie doczytać temat, bo skądś się to bierze xd

  •  

   @fervi: pojawi się konto z przesłaną ilością eth

   Czy to nie będzie problem dla Archive Node?
   nie

   Bo jak rozumiem AN ma te konta, czy również usunął?
   to jest nieaktualny stan historyczny więc wpływu na obecne wykonanie i tak nie mógłby mieć.
   Ten bug to był odpowiednik
   https://allprivatekeys.com/all-bitcoin-private-keys-list
   tylko trzymane na dysku.

  •  

   @megaloxantha: No rozumiem, tylko się zastanawiam czy usuwanie danych z blockchaina (nawet jak są zbędne) jest dobre czy nie. Coś jak ETH i ETC (w sumie ETC powinno być ETH, a ETH - Ethereum Modern XD)

  •  

   @megaloxantha: @fervi: Tak, Andreas nie wie jak działa ETH i powtarza po bitcoin maxymalistach. Szkoda że sam napisał książkę na temat tego jak działa Ethereum...

   źródło: t1.gstatic.com

  •  

   @fervi: to nie jest usuwanie bloków tylko stanu wykonania transakcji. Bloki zawierają kod do wykonania a stan to wynik wykonania kodu. Bloki są jakie były.
   Z punktu widzenia algorytmu stan nie został zmieniony, bo te konta były puste. Kod zarówno wtedy jak i dzisiaj zwróci 0 dla zapytań o stan tych kont. Tylko przez dziurę te zera były bezsensownie trzymane na dysku.

  •  

   @cyberpunkbtc: @megaloxantha: Książka to jedno, burdel w nazewnictwie to coś innego.
   Bo ludzie sami nie wiedzą co i jak. Podobno wszystko inne niż archive to skrócone wersje prócz 1500 bloków, które są pełne. Nie wiem, trzeba się temu bliżej przyglądać czy coś

  •  

   @megaloxantha: https://github.com/ethereumbook/ethereumbook
   Tak wygląda książka napisana przez osobę, która gówno wie o ETH i powtarza mity po bitcoin maxymalistach :D

  •  

   @fervi: to nie jest usuwanie bloków tylko stanu wykonania transakcji. Bloki zawierają kod do wykonania a stan to wynik wykonania kodu. Bloki są jakie były.
   Z punktu widzenia algorytmu stan nie został zmieniony, bo te konta były puste. Kod zarówno wtedy jak i dzisiaj zwróci 0 dla zapytań o stan tych kont. Tylko przez dziurę te zera były bezsensownie trzymane na dysku.

   Nie wiem, trzeba się temu bliżej przyglądać czy coś

   ściągnij parity i w pełni zweryfikuj cały blockchain to wszystko się wyjaśni

   @cyberpumkbtc uu widzę dalej ból dupy
   a przypadkiem pierwszy raz wymyśliłeś prawidłowy argument przeciwko obecnej konstrukcji ethereum

   źródło: penis.png

  •  

   Książka to jedno, burdel w nazewnictwie to coś innego.

   @fervi: Ale przecież mi o to od dawna chodziło że oni wszystko nazywają węzłami. Kiedyś nawet w dyskusji z @megaloxantha doszliśmy do tego że porównał lekkie węzły do portfeli SPV na bitcoinie :D
   Tyle że u nas nikt tego nie nazywa nodami...

  •  

   @megaloxantha: Wiem co to jest omni layer i jak działa :D

  •  

   @cyberpunkbtc: lekkie węzły to coś innego niż fast sync, to jest bezpieczniejszy odpowiednik spv.
   Lekkie nody ściągają tylko nagłówki bloków, weryfikują PoW i ściągają tylko stan interesujących ich kont, zajmuje to 1xx MB jak ostatnio patrzyłem

  •  

   @cyberpunkbtc: ale że do czego ten mem, że nie ma light nodów?

  •  

   ten mem przedstawia cybera xD

   @cyborgkombat: nie , to ten mem przedstawia cybera XD

   źródło: cyberkek3.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Polskie #wesele to największy rak. Wczoraj, od wieków, byłem na jednym.

  -ludzie po trzech godzinach wchodzili na krzesła i śpiewali piosenki
  -kolezanki panny młodej chciały oblać winem moją partnerkę, bo miała biała sukienkę xD
  -cringowe zabawy weselne
  -hektolitry wódy
  -faceci w za dużych garniturach, z przeszyciami, świecących się, jakieś wstawki xDD istny modowy koszmar
  -wywlekanie rodzinnych kłótni sprzed kilkunastu lat xD
  -jedna bójka (trwająca 7 sekund)

  Nawet nie wiecie jak się cieszę, że na codzień przebywam z ludźmi, którzy stronią od wszelakiego alkoholu i są światowymi, wykształconymi osobami. Czułem się jak na jakiejś wycieczce do ZOO

  #slub #polska #bekazpodludzi
  pokaż całość

  odpowiedzi (138)

 • avatar

  Przed chwilą miałem przygotować mamie stanowisko do prasowania i wpadłem na pomysł, żebym w wieku 23 lat może nauczył się prasować. "Spalisz deskę, zniszczysz spodnie, ja to zrobię"- tyle usłyszałem. Koniec końców wygrałem i wyprasowałem sobie spodnie na jutro. Przekaz ma polegać na tym, że w obawie przed szkodą byłem zawsze wyręczany przez rodziców, zamiast dać mi spróbować, abym choć trochę stał się samodzielny.

  #przegryw troche #wychodzimyzprzegrywu bo to taki mały sukcesik
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  #gif #heheszki #humorobrazkowy #humor Gdy zainstalujesz tani monitoring.

  GFY

  odpowiedzi (16)