Wpis z mikrobloga

Hej,
przymierzamy się powoli z różową do kolejnych wakacji w tym roku, tym razem listopadowych. Nasz wybór padł na Islandię - Reykjavik, jako że to było zawsze moje marzenie, a różowa propsuje i też chce. No i tu pytanie do Was...

Ktoś był/będzie? Jak wygląda tam życie turysty, jak ceny, hotele, atrakcje, gdzie warto się zatrzymać, co zobaczyć? Lepiej jechać na zorganizowany wyjazd np z TUI, czy lepiej Airbnb? Bardzo chętnie przeczytałbym parę słów osoby, która tam była :). Pozdr!

#wakacje #lot #loty #islandia #reykjavik #pytanie #wakacje2019 #wypoczynek
  • 10
@LouisCypher: Bardzo polecam, świetny kraj do zwiedzania.
Polecam wypożyczyć samochód, sam wypożyczałem w IcePole, polska wypożyczalnia, odbiorą z lotniska, zawiozą i ogólnie bezproblemowa obsługa.
Spałem u znajomej, więc cen hoteli Ci nie zdradzę. Ale jak dla mnie warto jednak ogarnąć samemu.
Cenowo, jest w miarę drogo, ale szału nie ma. Takie świetny pokaż w Perlan to koszt około 60 zł.
Warto sobie ogarnąć kartę Revoult, bo tam wszędzie można płacić kartą.
@Prism2772 super, dzięki za komentarz :) auto w naszym przypadku niestety odpada, bo żadne z nas nie ma prawka. Czyli życie mówisz, że raczej drogie? Ile tak mniej więcej płaci się za obiad dla dwójki, nie jakiś super exclusive? Gdzieś znaleźliśmy ceny i wychodziło około 100-120zł za obiad dla dwojga, ale nie wiem czy to normalne ceny czy da się znaleźć taniej.
@LouisCypher: W samym Reykjaviku nie ma za bardzo co zwiedzać.
W/w Perlan i prawie koniec atrakcji.
Taka cena jest prawdziwa.
Za obiad w centrum handlowym(chyba to był jakiś taki stek), zapłaciłem około 60 zł.
Jedzenie na Islandii jest względnie drogie, jak nie chcecie tracić wiele kasy, warto wziąć coś na obiady z Polski :)
Bez samochodu będziecie mogli niestety mniej zobaczyć :)
@LouisCypher My byliśmy w tamtym roku w październiku. Na Reykiavik zostawiliśmy sobie dzień wylotu, a pozostałe 5 dni jeździliśmy po całej wyspie. Dlatego pytam o charakter wyjazdu ;) bo nam zależało na cudach przyrody :) to tylko co do noclegów mogę powiedzieć, my przez booking szukaliśmy, jeden nocleg był domęczony, reszta spoko :)
@LouisCypher: Byłem dwa razy. pierwszy raz w grudniu 2017 na kilka dni, w zeszłym roku na początku lipca na trochę ponad tydzień.

Ceny - przygotuj się że będzie drogo. Jak dla mnie na prawdę drogo, np. w Egilsstaðir w jakiejś takiej burgerowni za dwa zestawy burger z podwójnym kotletem + frytki + mała cola zapłaciłem około 160 zł ;-/. W Reykjavik Chips za dwie porcje frytek 73,40 zł, za trzy piwa