Wpis z mikrobloga

nie kumam jeszcze takich jazzowych kwestii ale może mi ktoś wytłumaczy -> tutaj mamy backingtrack w zwykłym c-mol albo pentatonice c-mol. jak gram do tego to wychodzi mi jakiś pop albo coś takiego xd co ten typ na początku robi że to brzmi jazzowo choć jak mniemam używa zwykłej molowej skali? #gitara #muzyka #teoriamuzyki
  • 8
@agablazej Chromatyzmy, dźwięki przejściowe, przednutki przejściowe, w ok. 20 sek. stosuje skalę harmoniczną. Na tą chwilę nie ma co się pchać w to co pisałem, Możesz w sumie dla funu stosować te przednutki i dźwięki przejściowe i zapoznać się ze skalą harmoniczną (o ile ogarniasz już dobrze diatoniczną i jej modulacje, jesteś w niej w miarę płynny). Co najważniejsze, jeśli chcesz tak grać jazzy, musisz każdy akord traktować osobno, wiedzieć gdzie leżą
@John_Clin Ja właśnie się w to zagłębiam, ale nie jest to dla mnie proste, a trochę już gram. Taka najmocniej alterowana to 7 modus melodycznej i jak na razie u mnie brzmi jak kupa. To jest do zrobienia, tylko trzeba czasu, żeby się osłuchać. Na początek można się zacząć uczyć alterować akordy, bo dodają fajnego smaczku, a nie są aż tak trudne do ogarnięcia. Ale to na spokojnie. Generalnie ważna zasada, którą