Wpis z mikrobloga

Siema,
mamy na wykopie kogoś w miarę ogarniętego z PowerShell'a?
Mam listę adresów mailowych użytkowników, ale nie wszyscy oni są aktywni (nie pracują już). Potrzebuję - bazując tylko na adresach email - zrobić Get-mailbox export, który wyrzuci mi informację z atrybutami: imię i nazwisko (lub logon name) użytkownika, a do tego atrybut active=T/N. Mógłby ktoś powiedzieć czy jest to do zrobienia, oraz może pomóc z napisaniem komendy? Dzięki!
#powershell #it #informatyka #ps #pomoc #pytanie #pytaniedoeksperta #korpo
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LouisCypher: nie wiem jak to jest u Ciebie, ale get-ADuser "Mail" | Select Name, #!$%@?, Enabled może zwrócić Ci to co potrzebujesz. Get-Mailbox używasz jak szukasz skrzynki Exchangeowej
@jakuba94 w spreadsheetcie csv po prostu jako komórki. Natomiast z tym raczej nie będzie problemu, bo porozbijam sobie komendę na części, że zmienną kolumną z adresami email i zespolę to potem przez concatenate w Excelu. Sprawa tyczy się ponad 1k maili :)
@LouisCypher: to daj sobie $mailaddresslist = import-csv -path C:\xxx\yyy.csv -delimiter ";" (w zależności jaki masz)
i potem foreach($mailaddress in $mailaddresslist)
{
$users += Get-Aduser -filter * -properties * | where {$_.targetaddress -eq $mailaddress} | select name, #!$%@?, enabled
}
$users | export-csv -path c:\aaa\bbb.csv -delimiter ";"

Wtedy po wczytaniu maili z "C:\xxx\yyy.csv" program to sobie przerobi i będziesz miał wyniki w "C:\aaa\bbb.csv"