Wpis z mikrobloga

Brat ma dom weselny a kręci nosem że nie chce mi wesela zorganizować,

czołem mirki wraz z moją lubą niedługo się pobieramy. Razem jesteśmy już szósty rok i czas postawić kolejny krok (niedługo się oświadcze), a jak widzę to najbardziej w tym przeszkadza nam mój brat.

Brat ma jakaś tam żwirownie i postawił wcześniej sobie dom weselny (na który 80% budżetu dali rodzice - bezzwrotnie). Wiedziałem o tym, więc na niedzielnym obiedzie oświadczyłem (już dawniej) że fajnie jakby Paweł nam to zorganizował (koszty to dla niego prawie zerowe skoro prowadzi go i jeździ dobrym autem, kredytów też nie ma, a rodziców powinien spłacić). Z resztą to dla niego powinna być radość, że może mi to zorganizowac.

Rodzice nie chcieli się wtrącać, że to niby sprawa między nami. Różowa już mojego brata nie lubi i jest obrażona na niego (ze szwagrową nawet się już do sibeie nie odzywają).

Jak to rozwiazać? Gadałem z bratem ale on stawia na swoim, że może dać nam upust a nie robić całe wesele (dodam, że koszty wesela są jakieś 10x mniejsze albo i więcej niż to co dali mu rodzice).

#pytanie #rodzina #wesele
Pobierz jmuhha - Brat ma dom weselny a kręci nosem że nie chce mi wesela zorganizować,

czo...
źródło: comment_HOHtSSv0kc01UCgz7LUeeXF3JsmgdVTP.jpg

Waszym zdaniem

  • Wybrać inny dom weselny 31.1% (1233)
  • Zapłacić bratu normalnie 53.8% (2135)
  • Wymagać od brata rabatu 8.7% (344)
  • Niech brat spłaci rodziców weselem 6.4% (254)

Oddanych głosów: 3966

  • 75
@jmuhha #!$%@?..
Zajmuje się organizacją imprez i wiem że ogromną część tych pieniędzy które chce Twój brat to poprostu koszt a nie jego zarobek.
1. Praca ludzka (obsługa, DJ, kuchnia, itp.)
2. Jedzenie i alkohol, którego za darmo nie rozdają
3. Muzyka, no jeśli nie chcesz wesela z radiem toczy DJ czy zespół też swoje kosztuje
4. Inne pierdoły takie jak winietki, balony i inne elementy dekoracyjne

Wg mnie na tym że
koszty to dla niego prawie zerowe skoro prowadzi go i jeździ dobrym autem, kredytów też nie ma, a rodziców powinien spłacić). Z resztą to dla niego powinna być radość, że może mi to zorganizowac.


@jmuhha: Ech taki potencjał i tak #!$%@?ć.
@Herubin: Nie wypada, bo to biznes brata. Rodzice dali mu pieniądze i sam rozkręcił biznes. Jakby OP wpadł na taki pomysł wcześniej, to pewnie też by mu dali pieniądze na to. Tylko nie wpadł i teraz chce aby bardziej przedsiębiorczy brat zafundował mu wesele bo się dorobił z pomocą rodziców. To rodzice jak coś są coś mu winni, a nie brat, więc niech rodzice fundują wesele synowi, a brat może zorganizować