Wpis z mikrobloga

@TadzioNorek: IMO aktualnie nie ma bardzo dobrego kebsa w Rzeszowie - są tylko "ok". Najtańsze też nie są - w Łodzi giganty jak cała ręka ponoć taniutkie.

Każdy jak chwilę podziała to potem się "psuje". Taka Mevlana (czy jak to się pisze) - było całkiem spoko, a potem jakość mięsa spadła (fragmenty chrząstki/kości znalazłem), potem w ogóle jakość wszystkiego (zatrułem się tym kebabem). I z każdym tak jest.
@TadzioNorek: @dzek: każdy z tych kebabów to loteria. W darze czasem przyjdą mega zajebiste, a czasem takie, że po jednym gryzie lądują w koszu. To samo mevlana czy karpat. Na rynku był Mo Salah kebab i był zajebisty ale chyba zamnięty jest.
z takich kebsow typu 02:00 w nocy to jeszcze jest pomaranczowa bulka


@Eltomas, @TadzioNorek: Niestety, ale żadna z pomarańczowych budek nie jest otwarta o takiej godzinie. Ta w rynku jest chyba do 1:00, reszta różnie, od 20:00 do 22:00 chyba. Ale poza tym to odkąd tam jem, to zawsze jest równo. Raz tylko miałem jakiś #!$%@? ból brzucha i z pół roku tam nie jadłem, ale to było dobrych kilka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: bo to jest sos do bulki na cieplo z kura i pekinska. Nie do kebsa xD

Jadam tam jak jest cieplo czyli gdzies w... ostatnie wakacje ;) Ale jak mowisz ze daje rade to musze kiedys na trzezwo sprawdzic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Eltomas: Bierz bez cebuli i pomidora. Nie wciskają go gdzieś między sałatę czy coś, tylko #!$%@?ą na samą górę jako wykończenie. Chyba, że lubisz cebulę i pomidora. ( ͡° ͜ʖ ͡°)