Wpis z mikrobloga

Nie wierzę aby kable z della były aż takie słabe. Sam mam della i są w porządku. Tak czy inaczej widać po załączonym zdjęciu że wydziela się temperatura na styku gniazda z wtyczką i tu bym szukał problemu. Przy sprawnym przepływie prądu rezystancja (opór przekładający się na wydzielane ciepło) na stykach powinna być jak najmniejsza.
@serczi: kupiłem kiedyś odnowiony laptop asusa. Niby wszystko oryginalne, na zasilaczu logo asusa, ale to było jakieś chinskie gówno klejone klejem na gorąco. Porównałem z zasilaczem mojego starego asusa i od razu było widać, że podróbka.
@serczi: próba włożenia wtyczki do gniazdka skończyła się w taki sposób. W użytkowaniu codziennym nie przeszkadzało mi więc nie wymieniałem. Jeżeli zależy Ci na czasie to polecam kupić kabel zasilający za jakieś 20zl.

@Rosh Jeżeli chodzi o sam serwis Della to faktycznie działa bardzo szybko ale przy dwóch próbach naprawy komputera przez ich serwis problem nie został naprawiony i musiałam zwrócić komputer. Wymienili mi praktycznie wszystko oprócz ekranu a usterka dalej
@serczi: @zetisdead: @Szymp: @Leel00: @Szymp: haha sami fachowcy, i jeszcze plusy daja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe czy wiecie że:
- temperatura topienia mosiądzu to około 900st, stopu żelaza powyżej 1000st C
- gdyby taka temperatura panowala w gniazdku wiecej niz sekunda byłby ogień i dym
- topienie bolcow nastepuje podczas wtykania do gniazdka, kiedy powstaje przez moment łuk elektryczny
- są to