Wpis z mikrobloga

Patrzcie, jakie to życie internetu jest interesujące. Dekadę temu jakiś ziomek zjechał na rowerze ze starej rampy, jego ziomek to nagrał i opatrzył zabawnym komentarzem, po czym film z jakiegoś powodu znalazł się w sieci i stał się viralem.
Śmiało się, pokazywało sobie filmik, ten wzbogacał wiele figlarnych kompilacji, z czasem zaś został zapomniany i zakurzony leżał w panteonie polskich memów.

Aż do niedawna, bo z jakiegoś powodu film pt. "Paweł Jumper" przeżywa renesans i znów bawi tłumy charyzmatyczną narracją i kaskaderskimi popisami.

Zastanawia mnie, czemu tak jest - wydawało się, że miał już swój czas i nie ma powodu, by wracał. Wydaje mi się, że mamy parę powodów. Po pierwsze - nostalgia. Pokolenie toczące bekę z filmiku w okolicach podstawówki/gimnazjum, dzisiaj wchodzi w dorosłość, napotyka trudy życia nienastolatka i chętnie korzysta z triggerów przypominających dawne, beztroskie czasy. Po drugie - zajarali się tym młodsi którzy nie załapali się na pierwszą falę beki, a dziś stanowią o sile internetu, więc odkrywają na nowo archeologiczne skarby heheszkizmu.
Po trzecie - dawny internet był mocno ograniczony, miał dużo mniejszy zasięg niż obecnie, przez co być może memy niewystarczająco wyeksploatowane przy debiucie dziś będą odkurzane w celu wyssania z nich resztek potencjału śmieszkowego.

Podsumowując zatem moim zdaniem powody renesansu niektórych memów i virali są następujące: nostalgia, napływ nowego pokolenia, eksploatacja zasobów komediowych...
.
.
.
.
.
.
No i pan Paweł, no kurła. Jest wysoko.
[Konrad Memolog]
_________________________
Nasz tag: #odmienbyc
[Nasz fp na fb](https://www.facebook.com/Odmień-Być-738481763205508/)
Pobierz OdmienByc - Patrzcie, jakie to życie internetu jest interesujące. Dekadę temu jakiś z...
źródło: comment_CVeFktLO39682BLvYWUJDD4QYPc2FjSD.jpg
  • 16
@Odmien_Byc: aha, i pewnie podczas niedawnego powstawania mapy polski sławnych filmów z jutuba, wiele osób dowiedziało się o starych filmach i miejscach gdzie działy się te wydarzenia. Wcześniej nie wiedziałem gdzie dokonał się ten skok, i wiele innych rzeczy, a teraz mogę odpalić mapkę, sprawdzić gdzie i pojechać zwiedzić. Z tego też powodu w ostatnim czasie wiele osób odwiedza to miejsce