Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki mam pewien problem z nowym komputerem. Przy sprawdzaniu pingu oraz pobieraniu jest ono dużo wolniejsze niż wysyłanie. Pobieranie jest też dużo wolniejsze niż na innych komputerach w tej sieci więc wątpię, że to wina dostawcy.
Komputer mam u siebie kilka godzin, ping rekordowo sięgał ponad 2000, odinstalowałem antywirus i spadł do poziomu około 180 co i tak jest bardzo dużo.
Macie jakieś pomysły? Laptop Lenovo 530s.

#komputery #windows10
  • 16
@c__j: dodatkowo jeśli nowy system i nowy lapek to ustaw kanał wifi na ten z którego korzysta router i ogólnie skonfiguruj kartę wifi w menedżer urządzeń typu "wyłączenie urządzenia celem oszczędzania energii" i inne duperele poza kanałem, jak tryb pracy (taki jak router np tylko 2.4GHz)
@alWdIjJpz18nHw tak dokładnie tym i dodatkowo ping z poziomu konsoli, chwilami pobieranie było -1

@ikp możesz trochę szerzej wytłumaczyć jak sprawdzić kanał z jakiego korzysta router?
@c__j: w ustawieniach routera powinieneś mieć opcje ustawienia kanału. A jak nie masz loginu i hasła do ustawień to zainstaluj sobie na androidzie wifi analyzer, tam masz wszystko ładnie opisane
@ikp kanał mam ustawiony ten sam, zmieniłem też opcje z oszczędzaniem energii, niestety bez zmian, dalej słabe pobieranie a wysyłanie to już prawie 0
@ikp dzięki wielkie. Jeśli jesteś z Wawy to masz piwko a jak z dalszych okolic to podeślij adres na priv, to wyślę (ʘʘ)