Wpis z mikrobloga

Wiecie co najbardziej mnie cieszy w sukcesie Redów?

Fakt, że Polska jako kraj przez lata był pomijany przez największych wydawców, zawsze uważano, że u nas gier się nie robi i nie kupuje, bo wszyscy piracą. Zawsze wchodziliśmy gdzieś tylnymi drzwiami i siadaliśmy przy stoliku dla dzieci, podczas gdy inni mieli pełne lokalizacje, gry na czas. Teraz pojawia się taki Wiedźmin, który dumnie wbija frontowymi drzwiami i mówi "Od dzisiaj my tu też siedzimy", ale to jaki hype wywołuje Cyberpunk to jak #!$%@? się wielką ciężarówką przez ścianę i przysypanie innych gruzem. Chyba tylko premiera nowego Half-Life mogłoby to przebić. Redzi nie #!$%@? tego!

#cyberpunk2077 #e3
źródło: comment_T2Hs6tcYJoass4CjjWu7HnWhO2WBeY3f.jpg
  • 74
@Thomasx17: to popytaj w polsce gdzie jest ohio, alabama, albo washington. ludzie po drugiej stronie planety malo wiedza o kontynencie na ktorym nie mieszkaja, breaking news

zreszta o amerykanach sa identyczne stereotypy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WilecSrylec: Nic się nie opłaca. CDPR łaskawie zrobił polski dubbing. Inne większe studia łaskawie dają polski tekst. Ale reszta ma gdzieś polski rynek.

Ostatnio uczestniczyłem w gorącej rozmowie na temat gry Re-Legion. Polscy twórcy, a nie dali polskiej wersji tekstowej, zasłaniając się kosztami testowania. Łaskawie wysrali polski opis na stronie sklepu.

Najbardziej o polski język dbają pojedynczy twórcy, z Polski bądź nie. Tacy, którym nie zależy tylko na pieniądzach, a na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WilecSrylec: Dlatego mam #!$%@? na Nintendo. Ta firma nigdy się nie nauczy porządnej dystrybucji i patrzenia na klienta. Dowód? Książka "Wojny konsolowe" Przez słabych dystrybutorów w USA w 80-90 latach, ta firma miała spore problemy na tym rynku. Ale to temat rzeka. Trzeba głosować portfelem.
Jedna gra, w dodatku polska, ma być dowodem na to, że nagle się opłaca?


@restecp: jest kilka innych tytułów, jednym z nich jest chociażby Dying Light, ale oprócz nich na zachodzie dobre opinie zyskały: Wiedźmin 3: Dziki Gon, Shadow Warrior 2, Observer_, Frostpunk, This War of Mine, SUPERHOT, Zaginięcie Ethana Cartera, Call of Juarez... ale Ty będziesz dalej twierdzić, że to jeden tytuł. Typowy tęczowy lewak nienawidzący wszystkiego, co polskie. Może
@miczal: Zanim powstał Wiesiek to już firmy otwierały się na Polskę. W 2005 roku zaatakowało EA robiąc lokalizacje Fify 06 i schodząc z oficjalnymi cenami do 179zł za nową grę, gdzie wcześniej nówki miały ceny np. 219zł, Sony nie zostało dłużne i też zaczęło polonizować niektóre gierki, takie bardziej imprezowe jak Sing Star i dla dzieciaków jak Kubuś Puchatek. Sony akurat wiedziało gdzie leży Polska i jej "piniądz" to Microsoft miał
@Antyradek: faktycznie, god of war, horizon zero dawn czy spidermen to #!$%@? produkty indie xD (Wszystkie mają full lokalizację) skoro Sony może mieć parcie na full lokalizację kazdego swojego produktu, to nie uważam nas za rynek trzeciego świata.
Przeciez zjara wiedzminem maja tylko polaczki. Mowie tutaj o grze, wiedzmin, nie o postacii geralta ktory jest juz kultowy i pojawia sie w roznych grach (np monster hunter world, czy soul calibur)

WooooW nasza gra taka slawna i popularna. Cyberpunk, bedzie tylko i az w najlepszym wypadku bardzo dobra gra, czy nawet zajebista. Kupie zapewne na premiere, ale nie bedzie to jakis przeskok w gameplayu o jakies 20 lat w przod


@
Fakt, że Polska jako kraj przez lata był pomijany przez największych wydawców, zawsze uważano, że u nas gier się nie robi i nie kupuje, bo wszyscy piracą.


@WilecSrylec: jakbyś kupował w Polsce a nie ściągał z zagranicznych torrentów angielskie wersje to byś wiedział w jak wielkim jesteś błędzie. Od lat wychodziły bardzo fajne wersje przygotowywane przez dystrybutorów.
A najlepsze jest to myślenie że skoro polska firma robi dobre gry to już
@ipkis123: Ani jednej gry w życiu nie spiraciłem.
Co do drugiego to po raz n-ty tłumacze, że nie chodzi o to ze jak są polskie gry to w Polsce się nie piraci, tylko o to jak wpływają na kondycję polskiego rynku gier
@WilecSrylec: Poczytaj komentarze Januszy którzy chcą piracic cyberpunk lub czekać aż stanieje do 40 PLN. No kurde cebulioza na pełnej. W kraju kwitnącej cebuli ciężko zarobić. Ludzie żrą gowno... Byle by było tanie.
Wiedźmin jedzie na właśnie takim patriotyzmie jaki ty pokazujesz i dlatego ma taką sprzedaż


@restecp: Sprzedaż W3 w PL to ułamek całej sprzedaży. Większość generuje amaeryka północna i europa zachodnia.
Przeciez zjara wiedzminem maja tylko polaczki. Mowie tutaj o grze,


@Mariusz_Drugi: A widzisz - mylisz się.
Ludzie z którymi mam okazję współpracować w CERNie (Francuzi, Niemcy, paru Irlandczyków i Szwajcarów) - większość z nich kojarzy Wiedźmina i grała. Ja nie grałem, a oni tak. Dwóch nawet okazało się czytało przekład jeszcze przed wyjściem pierwszej gry.