Wpis z mikrobloga

Mam znajomych na kolei i zapytałem jak to było naprawdę. Otóż na Woodstock zawsze szedł najgorszy szrot, tuż przed rewizją, bo był demolowany masakrycznie. Do tego stopnia, że jak komuś było za gorąco to po prostu wybijał szybę. Podpisywanie się markerami to obowiązkowy element folkloru woodstockowego. Co się dziwić, tam impreza trwała od pierwszej stacji.


Kocham wypok. Temat parady równości? Wszyscy, nagle, mają znajomego geja, który bardzo się im sprzeciwia. Temat blokowania połączeń kolejowych na Woodstock, motywowany, jak się zdaje, niczym innym jak czystą złośliwością obozu rządzącego - nagle wszyscy mają znajomych na kolei, z którymi tak sobie, zupełnym przypadkiem, rozmawiają akurat o połączeniach obsługujących Woodstock.

Bardzo polecam znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4997167/kolej-celowo-ominie-kostrzyn-podczas-pol-and-rock-festival-wyciekl-email/

Wypokowi zamordyści (tfu, przepraszam - "wolnościowcy", czy za kogo oni się tam teraz w zasadzie mają) na wyścigi starają się udowodnić, że motywowane politycznie (no bo bądźmy poważni) blokowanie połączeń na festiwal muzyczny organizowany przez faceta którego nie lubi obóz rządzący, jest spoko i w ogóle na #!$%@? się lewactwo czepia.

#neuropa #polityka #4konserwy
  • 27
- nagle wszyscy mają znajomych na kolei,


@mnik1: Nic nowego. Koszerna zmiana wskazała kolejnego wroga ludu. Pamiętam, że ten sam schemat był w przypadku nauczycieli czy lekarzy, wtedy też każdy sobie przypominał, że zna roszczeniowego lenia, nienawidzącego swojej pracy i ludzi, który dziwnym zbiegiem okoliczności reprezentuje zawód mający kosę z pisiorami
@Poro6niec: Jop, dokładnie. To jest najprostsza metoda na sianie propagandy w internetach - "mam znajomego XYZ" i możesz sadzić dowolne głupoty. Pisanie ich jako "ja - ekspert" już nie działa, to se znaleźli super sposób na zaoranie lewactwa, bo przecież mają "znajomych ekspertów", a to już argumentacja nie do podważenia.

W temacie homoseksualistów jest to już w ogóle uber śmieszne, najpierw na siłę starają się udowodnić że przecież homosie to
@weglowy: @mnik1: to jest cecha charakterystyczna nowych systemów niedemokratycznych. Szykany wobec wszystkich przeciwnych władzy i pobłażliwość wobec swoich.

Nie licząc twardych dyktatur jak Rosja, na świecie nie zobaczymy już palowania ludzi czy rozpędzania manifestacji jak za komuny. Teraz zamordyzm buduje się bardzo powoli i rzekomo legalnymi środkami, tak żeby ludzie nie zorientowali się, ze system się zmienił.
@weglowy: Wszystko rozbija się o rachunek prawdopodobieństwa, że tak to ujmę. Jak jakiś randomowy wykopek napisze o tym swoim mitycznym "koledze geju", a nie prezentuje przy tym skrajnej postawy anty-gejowskiej - to jestem skłonny w istnienie tego "kolegi geja" uwierzyć, bo w sumie czemu nie.

Jeśli zaś o fakcie posiadania "kolegi geja" informuje mnie ktoś, kto regularnie nawołuje do wysyłania pedałów do komór gazowych - no to już sorry Winnetou, ale
@mnik1: dowód anegdotyczny jest najbardziej przekonujący, bo bazuje na relacjach międzyludzkich i związanych z tym emocjach. Tak samo skuteczni są propagandyści antyszczepionkowi piszący po forach dla matek, że córka kuzynki dostała [wpisz chorobę] lub umarła zaraz po podaniu szczepionki. Po prostu konkretna osoba, a do tego bliska komentującemu (nieważne, czy prawdziwa czy nie) budzi większą sympatię i zaufanie niż chłodne liczby statystyki.

Dlatego zresztą też często akcje charytatywne reklamowane są zdjęciem
Porostu stary kawaler Jaro nie rozumie że można sie bawić i ma kija w dupie grubości sekwoi


@weglowy: Po prostu owsiak dostaj info gdzie jest jego miejsce w szeregu i jest cienkim bolkiem i lepiej dla jego dobra żeby nie bawił się w politykę. Jak widać nie za bardzo ma poparcie i czkawką odbije mu się "politykowanie", Wośp ok, Woodstock ok ale niech gość nie bawi się w upolitycznianie tego.

@
@mnik1: ja miałam okazję jechać woodstokowym składem wieeeki temu, jak jeszcze był w Żarach bodajże. Tak jak w opisie- impreza od pierwszej stacji, strach przejść korytarzem -ostatnie dwa wagony to jedna wielka libacja.Dwa razy hamowali pociąg w polu. Za drugim razem kierownik wezwał policję- czekaliśmy w polu za Dębicą ze 2 godziny aż odpowiednia liczba suk zjedzie (z Rzeszowa chyba ściągali) i zapakuje towarzystwo na swoje pokłady. Potem dopiero ruszyliśmy. Efekt?-zajechaliśmy
@bi-tek no polityczne teksty nie byly potrzebne a oliwy do ognia dolewali #!$%@? z PO jak przyszli i agitowali 2 lata z rzędu a ten zamiast i wygonic ich albo powiedziec zeby sie nie pchali to dostali przepustki od niego
@mnik1: Mam znajomego prezydenta w Białym Domu. W wolnych chwilach mówi je!@# PiS i śmieje się z Dudy podpisującego wszystko co mu podstawią pod nos. Pyta też czasem co u tego krótkiego, który się pozoruje na wielkiego polityka. Naprawdę.
@bi-tek wygarnalem mu o tym w czasie audycji w antyradiu w email że po kiego ci z po przyszli to mi odpowiedzial że każdy może przyjść i nikogo nie wygania no ale powinno być na poczatku na polu ZERO POLITYKI i wszyscy by byli szczęśliwi
@weglowy: Polityka w takim miejscu to zło, rozumiem go że może mieć inne zdanie ale agitacja polityczna powinna być zakazana i swoje zdanie powinien trzymać dla siebie a nie drzeć ryja ze sceny jaki to mu przeszkadza że jego partia nie rządzi.
@weglowy: Nie dostali przepustek od niego. Ich zaprosiło miasto. Ja mam w domu ze 3 takie przepustki- też mnie Jurek zaprosił?
Moim zdaniem niepotrzebnie się tam pchali ale z tego co wiem gwizdy w ich stronę też leciały.
Nawet jak występowali to nie było to oficjalnie- nie mieli oni oficialnego miejsca wyznaczonego ani czasu.
Polityczne teksty Owsiaka też były ogólnikowe. Nigdy nie powiedział żeby głosować/nie głosować na daną partię. Zawsze było
@To_ja_moze_pozamiatam: A to jak oficjalnie oskarżył Pis o zabójstwo Adamowicza to co miało być? Patrząc na jego postać nie rozumiem jak można było tyle zrobić dobrego (WOŚP) mają tak mały rozumek jeżeli chodzi o konsekwencje jego słów. Mógł zostać kojarzony i zapamiętany z WOŚP i dobrem a bedzie jako ktoś co robił coś dobrego z kontrowersyjnym zapleczem
@To_ja_moze_pozamiatam: Owsiak nie jest szarym kowalskim, ma dużo większe przebicie w mediach niż Ty i ja i ciężko nazwać publicznie (w telewizji / oświadczeniach na fb itp) nazwać prywatnymi.

Gdyby Kaczyński powiedział "Prywatnie to sądzę że dobrze że Adamowicz wącha kwiatki od spodu" też twierdził byś że wszystko jest ok bo to jego prywatne zdanie?
@bi-tek: Przez "prywatny" miałem na myśli "niefestiwalowy". On tego nie powiedział na festiwalu i festiwal nie ma z tym za wiele wspólnego.
A nawet jeśli to mówienie, że Owsiak nie powinien mieć swojego zdania bo będą utrudniać organizację festiwalu to jest jak mówienie, że do niehandlowych niedziel można się przyzwyczaić.