Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Szybkie pytanie. Korzystam z portfela Coinomi na ios. Otrzymałem transakcje na nowy adres od osoby X. Teraz chce wysłać transakcje na inny adres osoby tej samej osoby. Nie ogarniam tego dokładnie, ale czy on może jakoś namierzyć, że to ta sama osoba wysłała transakcje bo portfel wybierze inputy, outputs czy co tam jeszcze jest, z translacji, którą on mi wysłał przed chwilą.

Od razu powiem, że zależy mi na tym żeby nie miał możliwości dojścia do tego, że to ta sama osoba wysłała transakcje, do której wysyłał przed chwilą, a na pewno mają mega zabezpieczenia. Czy jest to możliwe?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 25
A jak prześle z Coinomi na nowy, czysty portfel i z tego innego na docelowy to już jest lepiej?


@jannekk: Jeśli prześlesz wszystkie na nowy portfel to tą transakcją wybornie powiążesz ze sobą wszystkie adresy pokazując, że należą do jednej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Prześlij tylko część na nowy portfel i skontroluj czy zostały wykorzystane outputy, których nie chciałeś ruszać.
@public_html: Znalazłem jakieś mixery na necie, skorzystam z nich.

A w drugą stronę - jeśli on będzie wysyłał mi coiny na nowo wygenerowany adres w moim portfelu Coinomi to czy jest w stanie jakoś stwierdzić, że należy on do gościa, któremu kiedyś przesyłał coś na inny adres?
@jannekk: Przede wszystkim musisz zachowywać się tak jakbyś był dwiema różnymi osobami.

Jeśli jedna transakcja wyślesz coś ze "swojego" adresu i z adresu twojego "alterego" to zdradzisz się, że nie jesteś dwiema osobami tylko jedna.
@jannekk: Użycie mixera działa tylko w jedną stronę i utrudnia przypisanie outputów do konkretnej osoby, ale nie ukryjesz nim swoich inputów. Będzie to trudniejsze ale cały czas będzie dało się dojść po transakcjach na stary adres jeśli oczywiście jest on znany osobie szukającej (a tak jest w twoim przypadku). A mixery spory fee biorą, jak znalazłeś jakiś poniżej 10% to nie wpłacaj tam nic bo na pewno scam.

A w drugą
@Naczelny_Cenzopapista: Ogólnie tutaj chodzi o sytuacje z multikontami. Myślę, że za bardzo nie będą mogli się dopieprzyć bo przecież mogę podarować mojemu znajomemu bitcoiny i polecić ich serwis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki za odpowiedź!
@jannekk: Puki BTC tylko leżą na nowym adresie to nie ma jak stwierdzić czyje to.
Tak jak pisałem: możesz zdradzić się dopiero w przypadku przesyłania dalej środków. Zadbaj o to by wydając Bitcoiny przypadkiem nie stworzyć powiązania, wskazującego, że oba adresu należą do jednej osoby.
@jannekk: stary adres - adres kasyna - docelowy adres
Niestety nie, dokładnie w ten sam działają mixery: wrzucasz btc do puli (adres kasyna) i otrzymujesz btc z puli. Oczywiście z każdym adresem gdzie jest więcej niż jedna transakcja śledzenie staje się trudniejsze, ale cały czas jest możliwe.