Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem na leczeniu zęba i Pani doktor zapytała czy zgrzytam często zębami, bo mam starte to linii prostej (w łuku dolnym). Jako, że w nocy śpie to nie za bardzo wiem, czy w nocy to robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gabinet ortodonty był 2 metry dalej i akurat był wolny to poszedłem by obejrzał, po czym powiedział mi, że mam jak na swój wiek (24 lv) trochę starte zęby i praktycznie kły nie są już kłami, a trzonowce są płaskie. Polecił mi aparat metalowy/ceramiczny (co tam wolę). Tyle, że ja mam prościutkie zęby i nie widzę powodu by nakładać aparat.

Pytanie: czy aparat jest rozwiązaniem na ścieranie zębów? Dopiero teraz zwróciłem uwagę (jak mi powiedział), że się ścierają, ale czy to jest powód na założenie aparatu? Na wtorek umówiłem się do innego ortodonty by mi potwierdził, że założenie aparatu jest konieczne, bo wydawanie 5k zł teraz średnio mi się widzi. Miał może ktoś taki przypadek i z powodu ścierania zakładał aparat (a nie krzywizny zębów)?
#aparatortodontyczny #aparatnazeby #ortodoncja
  • 11
@Adom007: Na dwa łuki. Jestem bardzo sceptycznie właśnie nastawiony, bo wiem, że mam lekko krzywy zgryz na dolnym łuku, a ponad pół roku temu ortodonta nie widział żadnych problemów (co prawda babcia już prawie się rozlatywała i mogła niedowidzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Catttana: Koleś też mówił, że nie może mnie zmusić, ale za jakiś czas (czy to teraz, czy za kilka lat) i tak będę musiał to zrobić. Jeżeli chodzi o aparat to wolałbym mieć to za sobą, ale totalnie nie rozumiem szyny na górze, skoro kolo opowiadał o startych zębach na dole i krzywym zgryzie. Trochę się to kłóci, ale dzięki - będę wiedział przy czym obstawać na wizycie u następnego ortodonty.
@LongWayHome: Zęby możesz mieć proste, a zgryz i tak nieprawidłowy. Ja miałam zgryz głęboki i aparat mnie wyleczył z bruksizmu.
A jak już ktoś kto się zna zauważył że masz problem, to poszukaj dobrego ortodonty w okolicy i idź do niego na konsultacje, wtedy będziesz wiedział najlepiej. My przez internet, bez żadnych konkretów z twojej strony to se możemy gdybać.